Phillip Cocu’dan Fenerbahçe itirafları

Fenerbahçe’de 2018-2019 sezonun başında Ali Koç’un teknik direktörlük görevine getirdiği Phillip Cocu, Hollanda basınına verdiği röportajda sarı lacivertlilerde yaşadıklarını anlattı.

Aslında bu yanlış zamanda yanlış seçimdi. 2018’de birçok insan PSV’den ayrılmama şaşırmıştı. 5 sezon çalıştıktan sonra 6. sezon da olabilirdi; ama PSV’de uzun yıllar başka pozisyonlarda da çalışmıştım. Bu süreçten sonra başka bir yerde çalışmanın nasıl olacağını merak ettim. Şu duyguya kapıldım. Başka bir yer nasıl olurdu?

Fenerbahçe’de kupalar için mücadele edeceğimizi düşündüm. PSV ile kazandığım üç şampiyonluktan sonra istediiğim buydu. Tamamen farklı bir kültürdü ama bunun aynı zamanda zorluğu da beni çeken şeydi.

“KARMAŞIK BİR HİKAYE VARDI”

Gittiğimde karmaşık bir hikaye vardı. Kulüp UEFA kısıtlamalarından dolayı oyuncu alamıyordu ve başka sıkıntılar vardı. Başkan da yeni seçilmişti; ama şu anda görüyoruz ki UEFA kısıtlamaları kalktı, yepyeni bir takım var ve Fenerbahçe yeniden zirvede; ama bu karışıklıkları düzene sokmaları da 3 yılı buldu.

COCU’NUN PERFORMANSI

Sarı lacivertlilerin başında 15 maçta teknik direktör olarak görev alan Phillip Cocu, 3 galibiyet, 5 galibiyet ve 7 yenilgi gördü. takımı 13 gola tarken, kalesinde 21 gole engel olamamıştı.

Kaynak: Sporx