Rıdvan Dilmen: “Futbolcu Rıdvan penaltı değil diyor, yorumcu Rıdvan…”

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Rizespor – Fenerbahçe maçını ve penaltı kararlarını yorumladı.

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, yeni sezonun ilk maçı olan Çaykur Rizespor – Fenerbahçe maçını ve hakem Arda Kardeşler’in verdiği penaltı kararlarını yorumladı.

İşte Rıdvan Dilmen’in Çaykur Rizespor – Fenerbahçe karşılaşmasının ilk yarı ve ikinci yarı hakkındaki yorumları.

7 OYUNCUYLA YOLLARINIZI AYIRSANIZ…

Şu anda sahada Emre Belözoğlu’nun takımı yok. Bana göre bu takımda minimum 7 oyuncuyla yollarınızı ayırsanız neden gitti denmez.

Gökhan Akkan düşünmüyor mu akşam yatarken, ‘Penaltı olsa kim atar?’ diye. Caner sol ayaklı ve kalecinin soluna atacağını düşündü kaleci.

Caner gibi zeki oyuncuların gelip ayak içiyle geldiği sağ köşeye atması lazım.

FUTBOLCU RIDVAN PENALTI DEĞİL DİYOR, YORUMCU RIDVAN DİLMEN PENALTI DİYOR

Penaltıyla ilgili yorumum, kural yorumu değil, oyun kuralları penaltı diyor ama oyuncu kuralı olarak diyeyim ki, ben böyle penaltı vermem.

Futbol tehlikeli bir boyuta gidiyor. Penaltıda eli çok açık değildi ama kural ‘penaltı’ diyor.

Top da aldı götürdü elini. Futbolcu Rıdvan penaltı değil diyor, yorumcu Rıdvan Dilmen penaltı diyor.

GUSTAVO VARKEN KESİNLİKLE TEK ÖN LİBERO OYNANMALI

Fenerbahçe’nin bu yapısında Gustavo varken kesinlikle tek ön libero oynanmalı. 4-1-4-1’e göre uygulama yapmalı.

İKİSİNDE VAR’A GİTSEN PENALTI

Ben Arda Kardeşler’i beğendim. İkinci penaltı pozisyonuna gelirsek… Arda Kardeşler, tam açıdan gördü bence. Dünyanın en gereksiz penaltılarından birini yaptı Moroziuk.

Bir futbolcu böyle hamle yapmaz. Rıdvan’ım vermem penaltıyı, Dilmen’im veririm. El yüze geldi mi şiddetine bakmadan faul veriyorlar.

Valencia’nın ağız-burun civarına geldi eli. Valencia da öyle bir attı ki kendini, abarttı. Hakem gördü, verdi. İkisinde VAR’a gitsen penaltı. Premier Lig’de bu penaltıları vermezler.

KURALA GÖRE DOĞRU AMA…

Kurala göre doğru; ama her şeyi de kurala göre yapmayacaksın. Penaltı vermese, kimse ‘penaltı’ demezdi. Tekrarında ‘Aaaa’ diyecektik. VAR’da bir fotoğrafı yapıştıracaklardı el ağızda.

Hakem o dirseğin ağza geldiğini de gördü. Moroziuk doğal bir şekilde perdeleme yaptı. Buna kurallar doğallığına bakma penaltı diyor.

EMRE BELÖZOĞLU 2 FORVET ÜZERİNDE DURUYOR

Gözüken şu Frey’e kulüp arayacaklar. Sinan’ı ve Thiam’ı zaman zaman forvet oynatacaklar ama direkt forvet olduğu için bugün Frey oynadı. Hangi tip santrfor alacak bilmiyorum ama Emre Belözoğlu, 2 forvet üzerinde duruyor.

Kaynak: Fanatik – Sporx