Sivasspor maçında sakatlanan Sadık Çiftpınar’ın durumu belli oldu

Süper Lig’in 15. haftasında Sivasspor’a konuk olan Fenerbahçe’de Sadık Çifpınar şoku yaşanıyor.

Süper Lig’in 15. haftasında Demir Grup Sivasspor’a konuk olan Fenerbahçe, maçın henüz ilk dakikalarında Sadık’ın yaşadığı sakatlık ile şok yaşadı.

Sivasspor karşısında ilk 11’de başlayan Sadık Çiftpınar, karşılaşmanın 20. dakikasında rakibiyle girdiği ikili mücadele topa hamle yapmak isterken bir sakatlık yaşadı.

ACI İÇİNDE YERDE KALDI

Acı içinde yerde kalan başarılı oyuncu Sadık Çiftpınar’ın sağ dizinde bir sorun olduğu görüldü. Sadık Çiftpınar, sahayı sedye ile terk etti.

Sadık Çiftpınar

SADIK’IN YERİNE ZANKA OYUNDA

Sakatlık sonrası maça devam edemeyen Sadık Çifpınar’ın yerine 23. dakikada Zanka dahil oldu.

SEZONU KAPATTI

Sadık Çiftpınar’ın durumuyla ilgili olarak Fenerbahçe’den resmi açıklama geldi. Sadık Çiftpınar’ın ön çapraz bağlarının koptuğu belirtildi. Sadık Çiftpınar, geri kalan haftalarda forma giyemeyecek.

FENERBAHÇE’DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Fenerbahçe, Sadık Çiftpınar’la ilgili olarak şu açıklamayı yaptı.

“Demir Grup Sivasspor karşılaşmasında sakatlanarak oyundan çıkan futbolcumuz Sadık Çiftpınar’ın yapılan muayenesi ve MR değerlendirmesi sonucu ön çapraz bağında kopuk tespit edilmiş ve tedavisi için gerekli planlamalar yapılmıştır.

2019-2020 Cemil Usta Sezonunu kapatan futbolcumuz Sadık Çiftpınar’a geçmiş olsun der, sağlığına bir an önce kavuşmasını dileriz.”