Tolgay Arslan, Fenerbahçe’den ayrıldı!

Fenerbahçe, 2022’de sözleşmesi bitecek olan Tolgay Arslan ile yollarını karşılıklı anlaşarak ayırdı.

Transfer sezonunun şampiyonu Fenerbahçe, bir futbolcu ile daha yollarını ayırdı.

Alper Potuk ve Mevlüt Erdinç ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayıran sarı lacivertliler, Tolgay Arslan’la da anlaşarak yola devam etmeme kararı aldı.

Kulüpten alacakları konusunda anlaştıklarını belirten Tolgay Arslan, Sözcü gazetesi Fenerbahçe muhabiri Sercan Hamzaoğlu’na açıklamalar yaptı. İşte Tolgay Arslan’ın açıklaması.

“AYRILIK KARARI ALDIK”

Fenerbahçe ile görüştük ve ayrılık kararı aldık. Henüz imzalar atılmadı. Takımdan alacağım var ama takım yeni yapılanmaya giderken ben de fedakarlık yaparak alacaklarımı bıraktım.

Karşılıklı anlaştık. Takım beni yeni sezonda düşünmedi ve ben de saygı duydum. Kalarak para almak gibi bir derdim yok.

Ben futbol oynamak istiyorum. Fenerbahçe böyle uygun gördü, hayırlısı olsun. Almanya’dan Hannover teklif yaptı. Görüşüyoruz ama henüz İstanbul’dan başka bir takımla görüşmedim.

Tolgay Arslan, Fenerbahçe ile 33 maça çıkarken Türkiye Kupası’da 2 gol atıp, ligde 1 asist yaptı.

FENERBAHÇE AYRILIĞI AÇIKLADI

Tolgay Arslan ile yollarını ayıran Fenerbahçe’den resmi açıklama geldi. İşte Fenerbahçe’nin açıklaması.

Futbol A Takımımızın oyuncularından Tolgay Arslan ile yollarımız karşılıklı anlaşma sağlanarak ayrılmıştır. Tolgay Arslan’a bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

FENERBAHÇE’DE GELENLER-GİDENLER

GİDENLER: Hasan Ali Kaldırım, Isla, Mevlüt Erdinç, Emre Belözoğlu (Emekli), Erten Ersu, Alper Potuk, Tolgay Arslan, Falette (Kiralık anlaşması bitti)

GELENLER: Lemos, İsmail Yüksek, Mert Hakan Yandaş, Caner Erkin, Gökhan Gönül, Enner Valencia, Filip Novak, Jose Sosa, Barış Sungur, Mame Thiam, Sinan Gümüş.

Kaynak: Sözcü