Vedat Muriqi için Fiorentina da devreye girdi!

18 milyon euro’luk teklifi masada bekleyen Lazio, Vedat Muriqi için Fiorentina’nın devreye girmesiyle sarsıldı.

Fenerbahçe’nin en büyük transfer gündemlerinden olan Vedat Muriqi konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Sarı lacivertlilerin 20 milyon euro satış rakamı koyduğu Vedat Muriqi için Lazio’nun ısrarı devam ediyor.

Yaklaşık 1 aydır resmi temaslarını sürdüren İtalyan ekibi, 18 milyon euro artı takas teklifini son olarak transfer masasına koymuştu.

SÜRPRİZ GELİŞME

Ancak son 2 günde sürpriz bir gelişme yaşandı. Bir başka İtalyan ekibi Fiorentina devreye girerek Vedat’ı istediğini resmen Fenerbahçe’ye iletti.

Şu anda Kosovalı yıldızı transfer etmek için çalışmalar yapan Lazio’da da kulüp başkanı Claudio Lotito, Fiorentina’nın teklifini duyunca tepki gösterdi.

Floransa kulübünü arayan Başkan Lotito, aradan çekilmelerini, kendilerinin uzun bir süredir Fenerbahçe ile görüştüklerini ve bu hareketin doğru olmadığını bildirdi.

İtalya basınına göre Lotito’nun sert bir dil kullandığı ve tehditkar bir tavır takındığı kaydedildi. Lotito’nun şu anda ekonomik anlamda bazı planlar yaptığı da eklendi.

PSG’Yİ BEKLİYOR

Lazio Başkanı’nın mevcut kadrodan Sergej Milinkovic-Savic için PSG ile görüştüğü ifade edildi.

PSG’nin iki futbolcu için 60 milyon euro teklif sunduğu vurgulanırken, Lotito’nun teklifi artırmak istediği ve görüşmelerin hız kazandığı savunuldu.

SATIŞ GERÇEKLEŞİRSE VEDAT’A 20 MİLYON EURO

Lazio’nun, Savic’in satışının gerçekleşmesi durumunda direkt olarak Muriqi’yi için istenen 20 milyon euro’yu Fenerbahçe’ye vereceği de dile getirildi.

Kaynak: Skorer