Vedat Muriqi’den Ersun Yanal ve Emre Belözoğlu itirafı!

Fenerbahçe’nin başarılı golcüsü Vedat Muriqi, çok özel açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe’nin Kosovalı forveti Vedat Muriqi, Hürriyet’e konuştu. Muriqi, Fenerbahçe’ye transfer sürecinden transfer olmak istediği lige kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Vedat Muriqi’nin röportajından öne çıkanlar:

MORALİNİZİ BOZACAK MESAJLAR ALIYOR MUSUNUZ?

Sosyal medyayı çok fazla düşünmemeye çalışıyorum. Etkilenmemeye çalışıyoruz; ama etkileniliyor.

Ben bu mesleği kutsal görüyorum. ‘baskı başarıya iter.’ Doğru; ama çok zor. Var gücümle bu camia için Fenerbahçe’yi şampiyonluğa taşımak için elimden geleni yapacağım.

OĞLUNUZUN FUTBOLCU OLMASINI İSTER MİSİNİZ

Çocuğumuz sporla ilgilenirse çok sevinirim; ama onun dışında vatana millete hayırlı bir evlat olsun isterim.

HANGİ ÜLKEYE TRANSFER OLMAK İSTERSİNİZ?

İngiltere ile burası arasında büyük bir tempo farkı olduğu için nasıl olur emin değilim. Bundesliga’da tabii isterim; ama şu an aklım sadece Fenerbahçe’de başarıya odaklanmakta.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY’DAN GELEN TEKLİF SÜRECİ NASIL GELİŞTİ?

İki büyük kulüp bir futbolcuyu istiyorsa birçok şeyin yazılıp çizilmesi normaldi. Bu süreçlerin anormale kaçtığını düşünenler vardı. Ben öyle düşünmüyorum.

EERSUN YANAL’IN GİDİŞİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

Hoca gidiyorsa futbolcular da hatalıdır. Çok daha fazlasını verebiliriz de. Emre Ağabey 40 yaşında ve aktif oynuyor. Böyle oyuncu çok nadirdir. Böyle bir görevi Volkan Ağabey ile üstlenmesi de önemli.

VEDAT MURIQI BOŞ ZAMANLARINDA NE YAPAR?

Masa tenisi filan çok seviyorum. Playstation’da tenis de oynuyorum, Federer’ciyim, Hayal ediyordum; ama bir gün Fenerbahçe’de oynayacağımı tahmin etmiyordum. Oyunda transferimi yapıyordum.

Kaynak: Fanatik