Victor Moses transferinde 30 milyon euro’luk tazminat detayı!

Fenerbahçe’nin Nijeryalı oyuncusu Victor Moses’ın Inter’e transferinin gecikmesinin nedeni ortaya çıktı

Antonio Conte’nin Chelsea’den aldığı 30 milyon euroluk rekor tazminat ile Victor Moses’in Fenerbahçe’den Inter’e transfer olması arasında bir bağlantı olduğu ortaya çıktı. 

İtalyan çalıştırıcının Londra ekibinin başında olduğu 2016-18 döneminde altın dönemini yaşayan Moses, Conte yönetiminde Chelsea’de 78 maça çıkarken sekiz gol, sekiz asiste imza attı. 

Deneyimli teknik adam bu sezon başında göreve geldiği Inter’de takım kadrosunu oluştururken düşündüğü isimlerden bir tanesi de eski öğrencisi Moses’ten başkası değildi; ancak elini kolunu bağlayan bir durum söz konusuydu.

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATMIŞTI

Conte, görevine son verilmesiyle ilgili İngiliz kulübünü mahkemeye vermiş ve hukuk mücadelesi başlatmıştı. Bu süreçte prensip olarak, Chelsea ile ilişkili tüm faaliyetlerden uzak durma kararı aldığı öğrenildi.

Chelsea ile ilgili herhangi bir konuda beyanat vermiyor, buradan oyuncu transferi yapmıyordu. Yasal sürece etki etmemesi için izlediği bu yol, Moses’i sezon başında Fenerbahçe’den Inter’e gitmekten alıkoydu. 

Sarı-lacivertli ekipte kiralık olarak forma giyen 29 yaşındaki futbolcunun bonservisi Chelsea’de olduğu için, Londra ekibiyle görüşerek bu transferi gerçekleştirebilirdi; ancak yasal süreç tamamlanana kadar eski takımıyla ilişkiden uzak durduğu için Nijeryalı futbolcunun transferinin sezon başında gerçekleşmesi mümkün olmadı. 50 yaşındaki teknik adam, sürecin tamamlanmasını bekledi. 

Chelsea ile olan davanın sonuçlanması ve 30 milyon euro (200 milyon TL) tazminatı almasının ardından düğmeye bastı. Victor Moses transferini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek, uzun süredir yeniden kadrosuna katmak istediği eski oyuncusunu Inter’e getirdi.

Kaynak: Skorer