Vitor Pereira’dan Altay Bayındır’a moral

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Vitor Pereira, Sivasspor maçında kritik bir hata yapan Altay Bayındır’a moral verdi.

Vitor Pereira maç sonu oyuncularının soyunma odasında tek tek elini sıktı ve gösterdikleri mücadele hırsından, son dakikaya kadar vazgeçmemelerinden dolayı teşekkür etti. “Biz kazanırken de, puan kaybederken de bir takımız” ifadelerini kullanan Pereira; “Amacımız tabi ki kazanmak; ancak zaman zaman puan kayıpları normal. Problem yok her zaman her koşulda beraberiz, çalışmaya devam.” şeklinde konuştu.

PEREIRA’DAN ALTAY’A MORAL

Pereira daha sonra kaleci Altay’ın yanına gitti ve “Moralini bozma, sen bize çok maç kazandırdın, biz bugün takım halinde puan kaybettik” sözleri ile oyuncusuna moral verdi. Takım arkadaşları da Altay’a destek verdi ve ona olan inançlarını dile getirdiler.

Sarı lacivertliler sezona 6 resmi maçta 5 galibiyet ile başladı. Dolayısıyla yeni bir takım olmalarına rağmen gayet uyumlu görünen Fenerbahçe’de yaşanan puan kaybı oyuncuları daha da hırslandırdı.

Milli maç dönüşünde yorgun oyunculara ve yaşanan talihsiz sakatlıklara rağmen diri ve istekli bir görüntü verdi; fakat Fenerbahçe’de iki puanı kaybetmek üzüntüye sebep oldu.

Takım, maçın ikinci yarısında top oynayamamış olmaktan şikayet edip; Saracoğlu’nda rakiplerin oyunu durdurmasını taktik olarak kullandığını vurguladılar. Bundan dolayı Sivassporlu oyuncuların da oyunu bu kadar durdurulmasına tepki gösterdiler.

Samandıra’da sabah kahvaltıda bir araya gelen oyuncular dünkü maçı masaya yatırdı. Daha sonra Frankfurt maçıyla birlikte daha güçlü dönecekleri konusunda görüş birliğine vardılar.

Kaynak: Sporx