Voleybol derbisinde kazanan Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet, Sultanlar Ligi’nin 13. haftasında Beşiktaş’ı ağırladı

Fenerbahçe Opet, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 13. hafta maçında Beşiktaş ile karşı karşıya geldi. Sarı Melekler, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan müsabakadan 25-12, 25-17 ve 25-8’lik setler sonunda 3-0 galip ayrıldı ve ligdeki 11.galibiyetine imza attı.

Beşiktaş karşısında Fenerbahçe Opet maça; Sıla, Ceren, Fatma, İpar, Dicle, Beliz altısı ve libero Melis ile başladı.

FENERBAHÇE OPET SET VERMEDEN KAZANDI

Maça iyi bir giriş yapan Sarı Melekler ilk sette teknik molaya 12-9 önde girdi. Bu bölümde 8-0’lık seri yakalayan Fenerbahçe Opet, seti tamamen kontrolü altına alarak 25-12 kazandı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci set karşılıklı sayılarla açılırken teknik molaya önde giden taraf 12-10’luk skorla yine sarı lacivertliler oldu. Fenerbahçe Opet, kalan bölümde mini seriler yaratarak farkı açtı ve seti 25-17 kazanarak maçta durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü set Fenerbahçe Opet’in sayılarıyla başladı. Ceren ve İpar’ın etkili oyunuyla setin hemen başında rakibin direncini kırmaya başlayan Fenerbahçe Opet, skoru 4-1’e getirdi. Fatma ve Dicle’nin de skor yüküne ortak olduğu setin hemen başında Fenerbahçe Opet, 5 sayılık bir fark yakaladı: 6-1.

Sıla-Beliz ikilisinin de saha içerisindeki uyumu skora yansıdı ve 8-2’lik skor rakip Beşiktaş’a erken mola aldırdı. Molanın ardından rakip üzerindeki baskısını artıran Fenerbahçe Opet, setteki teknik molaya 12-2 gibi ciddi bir skor avantajıyla girdi. Setin devamında da üstün oyununu sürdüren Fenerbahçe Opet, seti 25-8, maçı da 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org