Yalçın Koşukavak: “Fenerbahçe’yi kimse reddetmez”

Fenerbahçe’de Ersun Yanal’ın ayrılığı ardından teknik direktörlük için ismi anılan Yalçın Koşukavak, sarı lacivertliler ile yaptığı görüşmeleri Tivibu Spor’da anlattı.

Türkiye’de Fenerbahçe’yi bir Türk antrenör olarak kimse reddetmez. Türkiye’deki birçok yerli antrenörün hayalidir Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor, Bursaspor… O dönemde Fenerbahçe bir yapılanmaya gidiyordu, bana bir teklif geldi.

“ALTAY ISRARCI OLDU”

Benim için şöyle bir handikap vardı, 2 takım çalıştırmıştım, o yüzden sahaya çıkamıyordum. Fenerbahçe de bunu biliyordu, bütün antrenmanlarını ve maç organizasyonunu ben yapacaktım, konu buydu.

Altay da potaya girmişti, ben geldiğimde 10. sıradaydı. Play-off’a kalma ve lige çıkma şansı olduğundan dolayı Altay Kulübü yöneticileri ısrarcı oldular.

“SEZON SONUNA BIRAKTIK”

Altay büyük bir camia, camianın içinden baskı kurulmaya başlandı. Sayın Ali Koç’tan rica ettik, ligin bitmesine 8 hafta var, bir planınız varsa benimle ilgili, bunu lig sonuna bırakalım diye rica ettiler. Ali Koç başkan da hassas davrandı, sezon sonuna bıraktık.

“GELENEKÇİ DÜŞÜNCELER VAR”

Sezon sonuna gelince, Fenerbahçe’de o dönem, benim çok alınganlık gösterdiğim bir dönemdi, futbol yoktu, Fenerbahçe’nin teknik direktörü yoktu, medyadaki arkadaşlara malzemeydi.

Arkasından Yalçın Koşukavak çıktı. İsmimi çok fazla olumsuz kullanıp, bence olmaması gereken bir şey, Avrupa’da böyle yapılmıyor. Bu hoca olmaz dendi, gelenekçi düşüncelerimiz var. Kabullenemediler, çok dillenmeye başlandı.

“BAŞKA POZİSYON TEKLİF EDİLDİ”

Sonra Fenerbahçe, Erol hoca ya da yabancı hoca tercihi olduğundan bana başka bir departmanda, başka bir pozisyon teklif etti.

Orada çok performans verebileceğimi düşünmedim, öyle kapandı. Pozisyon antrenörlüğü önerildi. Öyle kapandı, nasip bu kadarmış.

Benim açımdan gurur verici, daha Süper Lig’de çalışmadım ve ona rağmen Fenerbahçe’nin gündeminde olmam gurur verici bir şey. Nasip, şimdi olmadı, inşallah ileride olur.

Kaynak: Sporx