27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası Fenerbahçe Öznur Kablo’nun

Fenerbahçe Öznur Kablo, bu yıl 27. kez düzenlenen Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Gelecek Koleji Çukurova Basketbol ile karşı karşıya geldi.

BAŞTAN SONA ÜSTÜN OYUN

Fenerbahçe Öznur Kablo, bu yıl 27.’si düzenlenen Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Gelecek Koleji Çukurova Basketbol ile karşı karşıya geldi. Kayseri’de Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde oynanan maçı, Fenerbahçe Öznur Kablo 86-62 skorla kazaranak Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı 12. kez müzesine götürmeyi başardı.

Kayseri’de Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde oynanan maçı; Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu ile Kadın Basketbol Takımının isim sponsoru Öznur Kablo’nun Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı da izledi.

TARAFTARLARDAN BÜYÜK DESTEK

Fenerbahçeli taraftarların da büyük desteğiyle maçı baştan sona önde götüren Fenerbahçe Öznur Kablo, maçın ilk çeyreğini 23-14’lük skorla üstün tamamladı. İlk yarı düdüğü çaldığında ise soyunma odasına 47-26 üstün giden taraf oldu. Maçın 2 . yarısında da skor üstünlüğünü elinde tutan Fenerbahçe Öznur Kablo, 3. çeyreğini 67-50 önde geçtiği maçı, 86-62 skorla kazandı.

Fenerbahçe Öznur Kablo’da Alina Iagupova 25 sayı, Cecilia Zandalasini 16 ve Tuğçe Canıtez de 10 sayıyla oynadı. Gelecek Koleji Çukurova Basketbol’da ise Leonoar 17, Coffey 14 ve İlayda Güner 10 sayıyla maçı tamamladı.

12. KEZ MUTLU SON

27. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda 12. kez mutlu sona ulaşan Fenerbahçe Öznur Kablo Takımı’na kupayı ve madalyalarını; Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Halis Yunus Ersöz ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın takdim etti. Seremoninin ardından Fenerbahçe Öznur Kablo oyuncuları kupayı taraftarlarına götürdü.

EN DEĞERLİ OYUNCU ALINA IAGUPOVA

Maçı 25 sayı, 6 ribaund ve 2 asistle tamamlayarak karşılaşmanın “En Değerli Oyuncusu” seçilen Alina Iagupova’ya ödülünü Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok sundu.

Gelecek Koleji Çukurova Basketbol’a ise ikincilik şiltini Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Fatih Öztürk, madalyalarını; Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu ve Serhan Antalyalı takdim etti.