Ali Koç: “Bu iş nasıl olmaz, nasıl Fenerbahçe’nin önü açılmaz diye değerlendiriliyor”

Süper Lig’in 18. haftasında Fenerbahçe, Gaziantep FK’yi 2-0 mağlup etti

Süper Lig’in 18. haftasında Gaziantep ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda oynanan mücadeleyi konuk ekip Fenerbahçe, 2-0’lık skorla kazandı. Sarı lacivertlilerin başkanı Ali Koç, maçın ardından açıklamalar yaptı, işte o sözler…

TFF KISMEN KABUL ETTİ

Dün gece geç vakitte TFF’nin kararı bize tebliğ edildi. Cuma günü, 1 saatlik bir sunum yaptık, Cuma günü değerlendirilen konular, bir önceki Cuma değerlendirilmişti, tam karar çıkmamıştı. 1 hafta beklediler ve tekrar toplantılar. Başvurumuzu kısmen kabul ettiler, kısmen kabul etmediler

BAZI ŞEYLERİ ÇIKARDILAR

Geçmişte almış olduğumuz hak, bizim için belirlenen rakam, o rakamın üzerine kbul edilen başvurularımızı ekleyip, eskilerden bazı şeyleri çıkardılar.

LİMİT ARTMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

Gazetelerde yazdığı gibi limitimiz arttı, söz konusu değil. Bize karşı tutumu anlamakta güçlük çekiyorum. Bu iş nasıl olmaz, nasıl Fenerbahçe’nin önü açılmaz diye değerlendiriliyor. Acilen Tahkim’e gideceğiz.

40-50 MİLYON LİMİT OLACAKTI

Gözünün üzerine kaşı var muamelesi yapılıyor. Haklı başvurumuz kabul edilseydi, 40-50 milyon liralık limitimiz olacaktı.

2-3 KİŞİ AYRILACAK

Kadro mühendisliği yapma durumu oluyor. Belki kalabalık olan mevkiden 2-3 kişi yollayacağız.

SOL BEK MÜJDESİ VERDİ

Sol beke oyuncu alacağız. Belki fazlalık olan yerlerden tasarrufa gitme imkanı sağlayacağız ama bize manevra alanı verilmiyor.

ŞU AN İKİ HAFTAMIZ KALDI

Artık dayanılmayacak bir duruma geldi. Geçen hafta bu kararı verselerdi, belki Tahkim’e gidip işimizi çözecektik. Şimdi 2 hafta kaldı, umarım Tahkim çabuk toplanır, daha önce çabuk toplantılar, o konuda hassaslar.

DUA EDECEĞİZ

Adil gözle ele alındığı takdirde, hakkımız verilecektir diye dua ediyoruz. Kurul ve federasyon ciddi baskı altında tutuluyor.

Kaynak: Sporx