Altay Bayındır’a Hollanda devi Ajax’tan ilgi mektubu

Fenerbahçe’nin Ersun Yanal’ın ısrarıyla transfer ettiği Altay Bayındır için Ajax’tan ilk resmi hamle geldi. Hollanda devi, Altay Bayındır için Fenerbahçe’ye resmi yazı göndererek transferde ilgili olduklarını dile getirdi.

Fenerbahçe’de dönemin teknik direktörü Ersun Yanal’ın özel isteğiyle Ankaragücü’nden 1,5 milyon euro karşılığında transfer edilen Altay Bayındır, gösterdiği performansla Avrupa’nın dev kulüplerinde peşinde koşturuyordu.

Başarılı kaleciyi isteyen ekiplerin başında gelen Ajax, transferle ilgili Fenerbahçe’ye resmi yazı gönderdi ve Altay Bayındır’la ilgilendiklerini belirtti.

Sarı lacivertlilerin 23 yaşındaki kaleci için pazarlık masasına 15 milyon euro gibi bir rakamla oturacağı belirtilirken dolayısıyla Ersun Yanal’ın transferde neden bu kadar ısrar ettiği bir kez daha ispatlanmış oldu.

ALTAY BAYINDIR İÇİN İLK RESMİ ADIM

Fenerbahçe’nin başarılı file bekçisi Altay Bayındır bir süredir Hollanda devi Ajax’ın takibi altındaydı. Hollanda basınında Ajax’ın Altay ile ilgilendiği yönünde çıkan haberlerin ardından Ajax’tan ilk resmi adım geldi.

AJAX’TAN FENERBAHÇE’YE İLGİ MEKTUBU

Ajax kulübünün Fenerbahçe’ye bir yazı göndererek Altay Bayındır ile ilgilendiğini resmen iletti. Ayrıca Bu ilgi mektubu resmi bir teklif olmasa bile “Resmi teklif yapabilirim” anlamına geliyor.

FENERBAHÇE 15 MİLYON EURO İSTİYOR

Ajax’ın resmi teklifini iletmesi durumunda ise Fenerbahçe 15 milyon euro civarında bonservis bedeli talep edecek.

ALTAY BAYINDIR İLE YENİ SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

Bu arada Altay’ın Fenerbahçe ile yeni sözleşme için de görüşmelerini sürdürdüğü de gelen haberler arasında. Altay Bayındır’ın sözleşmesi 2023 yılında sona erecek. Fenerbahçe yönetimi milli file bekçisi ile sözleşme uzatma kararı almıştı.

Kaynak: Takvim