Arkas Spor 0 – Fenerbahçe HDI Sigorta 3

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi 3. hafta mücadelesinde Arkas Spor’a konuk oldu.

Fenerbahçe HDI Sigorta, TVF Atatürk Voleybol Salonu Vestel Venus Spor Kompleksi’nde oynanan mücadeleyi 3-0 kazanarak ligde çıktığı üç maçta da galibiyet almayı başardı.

Mariusz Sordyl yönetimindeki Fenerbahçe HDI Sigorta maça; Ulaş Kıyak, Emre Batur, Salvador Hidalgo, Oğuzhan Karasu, Wouter Ter Maat, Thibault Rossard ve libero Ahmet Karataş ile başladı.

Karşılaşmaya iyi başlayamayan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-9 geride girdi. Fenerbahçe HDI Sigorta, oldukça çekişmeli geçen ilk seti 24-26 kazandı ve maçta 1-0 öne geçti. İkinci sette teknik molaya 10-12 önde giren Fenerbahçe HDI Sigorta, mola dönüşünde de etkili bir performans sergileyerek seti 17-25 önde bitirdi. Üçüncü sete de iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 9-12 önde girdi. Mola dönüşünde yakaladığı seriyle skor avantajını eline alan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 20-25; karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi 4. haftasında 6 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’da Bufhan Felek Voleybol Salonu’nda Galatasaray HDI Sigorta ile karşılaşacak.

Kaynak: Fenerbahce.org