Christoph Daum’dan Mesut Özil sözleri

Christoph Daum, Mesut Özil’in Fenerbahçe’de ve Süper Lig’de yaşayabileceği zorlukları Alman basınına anlattı.

Christoph Daum, Mesut Özil’in sarı lacivertli takıma transferi ve Türkiye’de yaşayabileceği baskıyla ilgili değerlendirme yaptı.

Alman hoca, “Mesut Özil eğer doğru performansı veremezse Alman Milli Takımı’ndaki en kötü zamanında bile bu kadarını yaşamadığı tepkileri görecektir. Bundan dolayı bakışı açısı hep aldığı paranın hakkını vermesi yönünde olacaktır.” dedi.

Daum, Türkiye’de maç kaybedildikten sonra bazen dışarı çıkmakta bile zorlanıldığını söyledi. Christoph Daum, yıldız oyuncu için Türkiye’de oynamanın büyük bir sınav olacağının altını çizdi.

“DORTMUND – SCHALKE DERBİSİ DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ KALIR”

Alman hoca Fenerbahçe’nin açık olarak Türkiye’nin en büyük kulübünün Fenerbahçe olduğunu ifade etti. Daum, “Fenerbahçe gerçek Türkiye. Fenerbahçe Asya yakasını temsil ediyor.” dedi.

Dünya çapında 30 milyon taraftarı var. Dortmund – Schalke rekabeti; İstanbul takımları arasındaki rekabetin yanında bir çocuğun doğum günü partisi gibi kalır” sözlerini kullandı.

“Onu oyundan çıkarmak zor olacaktır. Dolayısıyla fiziksel olarak da hiç yaşamadığı bir deneyim yaşayacak. 2-3 kişi sürekli sahada onun peşinde olacak. Muazzam bir baskı onu bekliyor” diye konuştu.

Kaynak: Skorer