Damien Comolli’nin yerine gelecek isim belli oldu!

Fenerbahçe’de geçtiğimiz yıl göreve getirilen Damien Comolli istifa etmişti. Comolli’nin yerine gelecek isim netleşti!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Comolli’nin ayrılığının ardından, yeni bir sportif direktör getirmeyi planlıyor. Bu çerçevede Avrupa futbolunda deneyimiyle ön plana çıkan isimlerle görüşüyor. İlk olarak temas kurulan isim Barcelona’nın eski sportif direktörü.

2 HAFTA ÖNCE GÖRÜŞTÜLER

Ajansspor’un haberine göre; Ali Koç, iki hafta önce Ariedo Braida ile görüştü. Braida, İtalyan bir futbol adamı. Sırasıyla önce Monza, ardından Milan ve sonra da FCBarcelona’da sportif direktör görevinde bulundu. Katalan kulübünde bir ara izleme ekibini de koordine etti. 12 Ağustos 2019’da Barcelona’dan bütünüyle ayrıldı.

Ali Koç’un temsil ettiği grup, Barcelona ile büyük bir sponsorluk anlaşmasına sahip. Koç, bu ilişki nedeniyle kulüp çevresindeki pek çok futbol adamıyla temasını koruyor.

Braida ile Barcelona’daki iyi ilişkileri çerçevesinde temas kuran sarı lacivertlilerin başkanı, İtalyan futbol adamıyla birebir görüşerek, uzun süre fikir teatisinde bulundu.

BEŞİKTAŞ VE G.SARAY’DA ANILMIŞTI

Karşılıklı fikir alışverişinin ardından taraflar tekrar görüşmek kaydıyla toplantıyı sonlandırdı.

Barcelona’da Andoni Zubizaretta’nın yerine, 2015-2016 sezonunda sportif direktörlüğe getirilen Ariedo Braida’nın bu görevi çok verimli ve uzun sürmedi.

Daha önce Beşiktaş ve Galatasaray ile de adı anılan Braida şimde de Fenerbahçe’nin gündeminde.

Kaynak: Fotomaç