Daum’dan Max Kruse’ye övgü dolu sözler

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörlerinden Christoph Daum, Bild gazetesiyle gerçekleştirdiği söyleşide Max Kruse hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörlerinden Christoph Daum, Sarı Lacivertliler’de forma giyen vatandaşı Max Kruse’ye övgüler yağdırdı. Ülkemizde daha önce Beşiktaş ve Bursaspor’u da çalıştıran 65 yaşındaki deneyimli teknik adam, Bildgazetesiyle gerçekleştirdiği özel röportajda 31 yaşındaki Alman futbolcu ve Türk futbolu hakkında değerlendirmelerde bulunurken şunları söyledi:

İHTİYAÇ DUYULACAK BİR FUTBOLCU

Kruse, Fenerbahçe açısından hep ihtiyaç duyulacak bir futbolcu. Kendisi, doğru bir isim ve antrenörün saha içindeki eliymiş gibi oynayan ofansif bir orta saha oyuncusu. Galatasaray’la oynanan derbi mücadelesinde milli marşı okuyarak ‘Bakın, ben buradayım ve sizinle birlikteyim.’ mesajını verdi. Bu, takımla bütünleşmesinin bir sinyalidir.

Şayet yabancı bir futbolcu milli marşı okuyorsa bu, son derece sembolik bir davranıştır. İnsanlara sizin onlardan biri olduğunuzu düşündürtür. Türk takımlarının Avrupa arenasında arkalarda kalmasının en önemli nedenlerden biri teknik direktörlerin çabuk kovulması. Diğer sıkıntı ise genç futbolcuların yetiştirilmesi konusunda yaşanan eksiklik. Pek çok Türk kulübü yurt dışından hazır futbolcuları tercih ediyor.”

Kaynak: Milliyet