Emre Belözoğlu sakatlığı hakkında konuştu

Fenerbahçe’nin kaptanı Emre Belözoğlu, Yukatel Denizlispor galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

“İYİ BİR SAĞLIK EKİBİMİZ VAR”

Kaburgamda kırık var. Çatlak falan yok, kırık. Hem milli takımımızın doktorları hem de kulübümüzün doktoru Burak Hoca, iyi bir sağlık ekibimiz var. Milli takımımızın da iyi bir sağlık ekibi var. Bunu bir ajitasyon haline getirmeye gerek yok.

“KIRIĞIN ACISINI TERCİH EDERİM”

Eğer oynayabiliyorsam büyütülecek bir şey de yok. Kırık var, ağrım da var. Kaybetmenin acısı mı, kırığın acısı mı desen, kırığın acısını tercih ederim. Bugün kazanmak çok önemliydi. Özellikle de kendi sahamızda kaybettiğimiz maçtan sonra. Takımımız, bugün kazanmamızın önemini ileriki maçlarda daha iyi anlayacak. Kazanmak güzel. İnşallah sene sonuna kadar böyle devam eder.

Bu havayı yakalayıp devam ettirmek büyük takımların geleneğinde var. Fenerbahçe’nin geleneğinde yıllardır var. İnşallah kazanarak yola devam ederiz.

“ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM”

Ben takım arkadaşlarım sağ olsun, taraftarımız sağ olsun bazen hak etmediğim kadar çok teveccüh ve sevgi gösteriyorlar. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bu bir takım oyunu. Her takım arkadaşım gibi elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Daha tecrübeli olduğum için belki saha içinde organizasyon konusunda takıma daha da yardımcı olmaya çalışıyorum Ama ben çıktıktan sonra da bir kere pozisyon oldu. Ondan başka pozisyon vermedik. Defansif anlamda zor bir maç olmadı. Daha önce koparabileceğimiz bir maçtı. Karşımızda bekleyerek oynayacak bir takım olduğunu biliyorduk.  

“BUNSE EN BÜYÜK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”

Bizim adımıza talihsizlik de rakibe yeni hocanın gelmesi ve yeni bir motivasyondu. Denizli şehri güzel bir şehir. Her zaman Süper Lig’de olması gereken bir şehir. Onlara da başarılar diliyorum. Bizim bu sene en büyük hedefimiz şampiyonluk.

Deplasmanlarda kazanarak gitmek çok değerliydi. İnşallah sahamızda oynayacağımız maçlarda da ayı performansı gösteririz ve taraftarımızı mutlu ederiz.

Kaynak: Fenerbahce.org