Erman Toroğlu’ndan Fenerbahçeliler’i şaşırtan yazı

Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor deplasmanında golsüz berabere kaldı. Erman Toroğlu, köşesinde; ‘Hakem maçı bozdu’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

KARŞILAŞMA BAŞLADI;

İki taraf iyi futbol oynuyor, tempo da var. Ancak sahneye hakem çıkıyor. Kötü bir idare etmesi mücadeleyi gergin bir havaya sokuyor. Aslında oyuncular kötü niyetli değil. Ancak karşılaşma gerilince haliyle sahadaki oyuncuların da kontakları atıyor. Bu müsabakayı kim kazansa; ötekine yazık olurdu. Çünkü iki takımın da pozisyonları vardı. 

Ama iki takımın da kafasında ‘önce yenilmeyelim, işi sağlama alayım, sonra Allah Kerim’ düşüncesi vardı. Malatya gol attı, hakem iptal etti. Net gol. Hiçbir şekilde faul yok. Topa bakarak kafaya çıkan oyunculara doğru koşan kaleci Altay Bayındır. Topu elinden kaçırıp gol oluyor. Hakem yanlış bir karar verip golü iptal ediyor.

Neden verdiğini ben anlamadım. Çünkü Malatyalı, doğrudan topa yükselip topa müdahale ediyorlar. Altay Bayındır ise, hem kendini hem de ortalığı dağıtıyor. 

Fenerbahçe’nin penaltısı ise netti. Emre Belözoğlu penaltıyı kaçırıyor ancak orada kalecinin ayakları bir karış önde. Farnolle doğru pozisyonda değil. Başta Mete Kalkavan, VAR hakemi ve yardımcılar; penaltıyı tekrar etme cesaretini gösteremediler.

Hemen ilk 45 dakikayı bitirdiler. Karşılaşma tempolu ve iyi başladı ancak devam eden dakikalarda maalesef tempo düştü ve pozisyonlar eridi. 

Yine de önceki gün oynanan Konya – Beşiktaş müsabakasından daha iyiydi. Hiç olmazsa karşılaşmayı uyumadan, esnemeden seyredebildik. Yeni Malatya – Fenerbahçe karşılaşması; iyi bir hakem olsaydı daha da iyi olacak maçtı.

Mete için; ‘iyi insan, iyi çocuk’ diyorlar, olabilir. Bir sözüm yok. Ancak kesinlikle iyi hakem değil. Sadece 10 üzerinden 5’lik 6’lık müsabakaları yönetebilir. Çatırtılı 7’lik 8’lik karşılaşmalara geldi mi gümler.

Kaynak: A Spor