Erol Bulut’u bekleyen zorlu tercih. Fenerbahçe orta sahası yıldız kaynıyor!

Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci’nin de gelişiyle orta sahada üst düzey kaliteye ulaştı.

Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen Mert Hakan Yandaş dahi rotasyonda gerilerde kaldı. Daha çok 4-2-3-1 formasyonunu kullanan Teknik direktör Erol Bulut’u zorlu bir tercih bekliyor. İşte Fenerbahçe orta sahasında görev bekleyen yıldızlar.

LUIZ GUSTAVO

Tecrübeli Brezilyalı Luiz Gustavo, Fenerbahçe orta sahasında yeri banko olan belki de tek yıldız… Bir sakatlık yaşamadığı sürece adı 11’e yazılacaktır.

MESUT ÖZİL

Fenerbahçe’nin dünya yıldızı Mesut Özil de fizik durumu belirli seviyeye geldiğinde takımın kilit isimlerinden olacak.

İRFAN CAN KAHVECİ

Fenerbahçe’nin Galatasaray’ın elinden kaptığı yeni transfer İrfan Can Kahveci de orta sahada ilk 11’in önemli adaylarından.

Erol Bulut, Gustavo’nun yanında sıklıkla İrfan Can Kahveci’ye şans verebilir.

OZAN TUFAN

Fenerbahçe’nin orta sahasının değişilmez oyuncularından olan Ozan Tufan’ın forma şansı İrfan Can transferinden sonra tehlikede.

Erol Bulut, dolayısıyla zaman zaman Gustavo, Ozan, İrfan Can üçlüsünü de birlikte sahaya sürebilir. Dolayısıyla Mesut Özil’in 4-2-3-1 düzeninde forvet arkası oynayacak. Ozan ya da İrfan Can’a kulübe yolu gözükecek.

JOSE SOSA

Jose Sosa, Süper Lig’e uzun yıllardır damga vurmuştu; fakat Fenerbahçe’de henüz beklenilen etkiyi yapabilmiş değil. Arjantinli yıldız son haftalarda yedek kalıyor.

Mesut Özil ve İrfan Can Kahveci transferinden sonra da ilk 11’e girmek için kendini daha fazla göstermesi gerekiyor.

DIMITRIS PELKAS

Sezonun ilk yarısında Fenerbahçe’nin en iyilerinden olan Pelkas’ı Erol Bulut çoğunlukla hücum bölgesinde değerlendirdi. Dolayısıyla asıl mevkisi 10 numara olan Pelkas, o bölgede de Mesut Özil’in en önemli alternatifi olacak.

Mesut, takımda en çok Pelkas’ı beğendiğini, oyun stilinin kendisine benzediğini söylemişti.

MERT HAKAN YANDAŞ

İrfan Can Kahveci transferinde olduğu gibi yaz döneminde Fenerbahçe ile Galatasaray’ın almak için yarıştığı Mert Hakan Yandaş, Fenerbahçe’de şu ana kadar yerini sağlamlaştırabilmiş değil; fakat Mesut ve İrfan Can transferlerinden sonra da forma şansı daha da azalacak gibi.

FERDİ KADIOĞLU

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Ferdi, forma şansı bulduğu zamanlarda pozitif işler yaptı; fakat Fenerbahçe’nin yıldızlarla dolu kadrosunda fazla oynaması mümkün görünmüyor.

DIEGO PEROTTI

Sakatlığından dolayı son zamanlarda pek gündemde olmayan Fenerbahçeli orta sahalardan biri de Perotti; fakat yıldız futbolcu yaşadığı sakatlık sonrası ameliyat oldu ve uzun süre sahalardan uzak kalacak.

Fenerbahçe’de daha fazla sol açıkta oynasa da futbol kariyerinde uzun süre 10 numarada oynamışlığı da var; fakat sakatlanmasaydı, sarı lacivertli ekibin şampiyonluk yarışında başrol oynayabilirdi.

Kaynak: Fanatik