Fenerbahçe Beko 70 – Bahçeşehir Koleji 56

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi’nin 9. haftasında Bahçeşehir Koleji’ni ağırladı.

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi 9. hafta maçında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti.

Sarı lacivertliler, Ali Muhammed ve Danilo Barthel’in şut ritmiyle rakibine üstünlük kurduğu mücadeleden 70-56 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Beko, böylece ING Basketbol Süper Ligi’ndeki namağlup unvanını korudu.

İLK YARIYI FENERBAHÇE BEKO ÖNDE KAPADI

Johnathan Hamilton, Lorenzo Brown, Tarık Biberoviç, Danilo Barthel ve Edgaras Ulanovas beşiyle parkeye çıkan Fenerbahçe Beko’nun maçtaki ilk sayıları da Johnathan Hamilton’dan geldi (1-2).  İsmet Akpınar ve Joshua Colton Owens’la maçın hemen başında üretken bir oyun sergileyen Bahçeşehir Koleji, 1-4’lük üstünlüğü yakaladı.

Rakibine Edgaras Ulanovas ve Hamilton’la cevap veren Fenerbahçe Beko, ilk 4 dakikayı 5-4 önde geçti. TV molasına Jamal Jones ve İsmet Akpınar’ın orta mesafe şutlarıyla 7-9’luk üstünlükle giren konuk takım, moladan da Jamal Jones’un turnikesiyle döndü (7-11). Çeyrekte son 56 saniyenin içine Ali Muhammed ve Dyshawn Pierre’le 13-11 önde giren Fenerbahçe Beko olsa da çeyreğin sonucunu belirleyen basket Peyton James Aldridge’ten geldi (13-13).

Peyton James Aldridge ve Jamal Jones’un boyalı alandan bulduğu basketlerle ikinci çeyreğe hızlı başlayan Bahçeşehir Koleji, 13-17’lik üstünlüğü yakaladı. Bu skor Başantrenör Igor Kokoskov’a mola aldırırken, moladan Danilo Barthel’in 4-0’lık serisiyle dönen Fenerbahçe Beko, skora denge getirdi (17-17). Akabinde faul çizgisine gelen ve 2’de 2 atan Dyshawn Pierre’le 19-17’lik üstünlüğü yakalayan sarı lacivertliler, savunmasında da rakibe geçit vermedi.

Boyalı alanda Pierre, 3 sayı çizgisinin gerisindense Ali Muhammed’le skor bulmaya devam eden Fenerbahçe Beko, farkı 7 sayıya çıkardı (24-17).  Bu bölümde Erkan Yılmaz’ın 5-0’lık serisiyle oyunu hareketlendiren Bahçeşehir Koleji, farkı 3’e indirdi (24-21). Periyotta son iki dakikanın içine Ahmet Düverioğlu’nun da sayı katkısıyla 26-23’lük skorla önde giren sarı lacivertliler, bu bölümde bencten 13 sayılık katkı da aldı. Soyunma odasına ise 26-25 önde giren Fenerbahçe Beko oldu.

FENERBAHÇE BEKO FARKLI KAZANDI

Üçüncü çeyreğe Aldridge ve Jamal Jones’un 5-0’lık serisiyle hızlı başlayan konuk Bahçeşehir Koleji, 26-30’luk üstünlüğü yakaladı. Lorenzo Brown’nın basket faulü sonrasında farkı 1’e indiren (29-30) Fenerbahçe Beko’ya, İsmet Akpınar’la cevap veren rakip takım skoru 29-32’ye getirdi. Devamında Lorenzo Brown ve Danilo Barthel ikilisiyle daha dinamik bir görüntü sergileyen Fenerbahçe Beko maça denge getirdi (38-38).

Edgaras Ulanovas ve Danilo Barthel’in hücum anlamında birbirlerini beslediği çeyreğin bu bölümünde pota altında Ahmet Düverioğlu’nun da skora yaptığı katkıyla 13-0’lık bir seri yakalayan Fenerbahçe Beko, farkı 9 sayıya kadar çıkardı (47-38). Rakibin Rıdvan Öncel ve Owens’la farkı eritme çabasına Ali Muhammed’le nokta koyan sarı lacivertliler, final periyotuna 52-43 önde girdi.

Karşılaşmanın final periyotuna hızlı başlayan Bahçeşehir Koleji, farkı 3 sayıya indirdi (54-51). Bu skor karşısında yeniden toparlanan Fenerbahçe Beko, özellikle Ali Muhammed’in 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu şutlarla 10-0’lık bir seri yakaladı ve skoru 64-51’e getirdi. Maçın son dakikalarında da skor avantajını koruyan Fenerbahçe Beko, mücadeleden 70-56 galip ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org