Fenerbahçe Beko 86 – Meksa Yatırım Afyon Belediyespor 80

Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi 6. hafta maçında Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’u konuk etti. Mücadeleyi 86-80 kazanan Fenerbahçe Beko, ligdeki 5. galibiyetine imza attı.

Kostas Sloukas kaydettiği 20 sayıyla takımın skoreri olurken; Nikola Kalinic 15, Joffrey Lauvergne 14, Melih Mahmutoğlu da 11 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy da izledi.

Basketbolcularımız, 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla parkeye üzerinde “İyilik sensiz olmaz” yazılı pankartla çıktı.

Fenerbahçe Beko; Nando De Colo, Vladimir Stimac, Nikola Kalinic, Joffrey Lauvergne, Kostas Sloukas beşiyle başladı.

Sloukas’ın sayılarıyla oyuna giren Fenerbahçe Beko, Aldridge’nin üçlüğünün ardından Stimac ve Kalinic’le skoru 10-3 yaptı. Bu bölümün ardından fark 3 sayıya inince koç Obradovic’ten mola geldi. Moladan Nando De Colo’nun basketleriyle dönen Fenerbahçe Beko, ilk periyodu 20-18 önde tamamladı.

Karşılıklı sayılarla skor avantajının el değiştirdiği ikinci periyotta Sloukas’la öne geçen Fenerbahçe Beko, Berkay Candan’ın üçlüğüyle soyunma odasına 36-35 önde gitti.

Ahmet Düverioğlu’nun basketiyle başlayan ikinci yarıda Talib Zanna’nın sayılarıyla 30-45 geri düşen Fenerbahçe Beko, Melih, Kalinic ve Sloukas’ın basketleriyle öne geçti: 53-50. Televizyon molasının 53-52’lik skorla geçildiği üçüncü periyot, 63-59 Fenerbahçe Beko üstünlüğüyle tamamlandı.

Dördüncü periyodun açılışını Kostas Sloukas üçlükle yaptı: 66-59. Bu bölümde yaptığı sert savunmayla rakibine sayı şansı tanımayan Fenerbahçe Beko, Joffrey Lauvergne ile de skor farkını 9 sayıya çıkardı ve rakibine mola aldırdı. İlerleyen bölümde farkın 3 sayıya indiği karşılaşmada Joffrey Lauvergne’in pota altındaki etkili performansı ve Nando De Colo’nun kritik üçlüğüyle Fenerbahçe Beko maçı 86-80 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org