Fenerbahçe Beko, EuroLeague’de 4. galibiyetini aldı

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 11. hafta maçında Khimki Moskova’yı konuk etti. Rus ekibini 89-76 yenen sarı-lacivertliler, 4. galibiyetine imza attı.

Datome 20 sayıyla Fenerbahçe Beko’nun skoreri olurken, Melih ve Sloukas 19’ar sayıyla oynadı. Williams 12, Ahmet de 10 sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan diğer oyuncularımız. 

Obradovic’e 200. EuroLeague maçına özel plaket 

Fenerbahçe Beko’nun başında 200. EuroLeague maçına çıkan Zeljko Obradovic, bu özel akşamın anısına hazırlanan plaketi Fenerbahçe Başkan Vekilimi ve Basketbol Şube Sorumlusu Semih Özsoy’un elinden aldı.

Semih Özsoy – Zeljko Obradovic

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Sloukas, Melih, Datome, Williams ve Ahmet beşiyle başladı.

Karşılıklı serilerin ardından Sloukas’ın üçlükleriyle öne fırlayan Fenerbahçe Beko, çeyreği 28-24 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Datome ile etkili olan sarı-lacivertliler, Janis Timma’yı durdurmakta zorluk çekince soyunma odasına 44-49 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte muhteşem bir oyun sergileyen Obradovic’in öğrencileri; rakip potaya 21 sayı atarken, kendi potasında ise sadece 6 sayı gördü ve son çeyreğe 65-55 üstün gitti. Dördüncü çeyrekte kaptan Melih Mahmutoğlu sazı eline alırken, Datome ile farkı koruyan Fenerbahçe Beko; Williams, Ahmet ve Sloukas’ın basketleriyle maçı 89-76 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org