Fenerbahçe, Ersun Yanal ile 3 yıllık sözleşme imzalayacak

Fenerbahçe’de Ersun Yanal ile 3 yıllık sözleşme imzalanması planlanıyor.

Fenerbahçe, başarılı teknik direktör Ersun Yanal’la 3 yıllık sözleşme imzalamayı planlıyor; ancak bu sözleşmenin sezon sonunda gelecek şampiyonluk sonrasında geçerli olacağı iddia edildi.

Fenerbahçe’de işler yolunda gidiyor. Yönetim ise Ersun Yanal’ın sezon sonunda bitecek sözleşmesini uzatmak için kolları sıvadı. Takıma istediği sistemi oturtan Yanal, milli arada Damien Comolli ile transfer görüşmesi yapacak. Bu görüşme Comoli’nin, Başkan Ali Koç’a, ”Yanal’a sözleşme teklif etmeliyiz ki, şampiyonluk yolunda kafası rahat olsun” dediği için yapılacağı bildirildi.

Comolli’nin kafasındaki teklifin 3 yıllık olduğu bildirildi. Fransız sportif direktörün Yanal’ın performansını artırmak için özellikle şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi primleri teklif edeceği bildirildi. Yanal’ın üç yıllık sözleşmesinin sezon sonunda şampiyonluk gelmesi durumunda devreye gireceği de yine konuşulanlar arasında.

ERSUN YANAL KENDİSİNE İSVİÇRELİ MENAJER BULDU

Bu arada Ersun Yanal’dan da sürpriz bir hamle geldi… tecrübeli teknik adam aralarında Gennaro Gattuso ve Ciro Ferrara gibi İtalyan teknik adamların menajerliğini yapan İsviçreli Fiorenalli kardeşlerin menajerlik şirketi SportFront GMBH ile anlaşmaya vardı.

Fenerbahçe ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Yanal’ın, şahsi olarak değil menajerini yönetimin karşısına çıkarmak için bu anlaşmayı yaptığı gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Fotospor