Fenerbahçe HDI Sigorta 3 – Bursa Büyükşehir Belediyespor 0

Fenerbahçe HDI Sigorta, Efeler Ligi’nin 16. haftasında Bursa BŞB’yi konuk etti

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 16. hafta maçında Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni konuk etti. Sarı lacivertliler, Burhan Felek Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yaptığı mücadeleden 25-22, 25-21 ve 25-21’lik setler sonunda 3-0 galip ayrıldı. 

Fenerbahçe HDI Sigorta mücadeleye; Ulaş Kıyak, Salvador Hidalgo, Emre Batur, Oğuzhan Karasu, Wouter Ter Maat, İzzet Ünver ve libero Ahmet Karataş ile başladı.

SARI LACİVERTLİLER SET VERMEDEN KAZANDI

Maça Ter Maat’ın sayılarıyla hızlı başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta karşısında konuk takımın Furkan Dur’la skor üreten taraf oldu: 2-1. Rakibin servis hatalarının sarı lacivertlilerin harika oyunuyla birleşmesi sonucu Fenerbahçe HDI Sigorta skoru 6-1’e taşıdı. Konuk takım Bursa Büyükşehir Belediyespor, sarı lacivertliler karşısında Ediz Kaan ve Alisson’la skoru 7-4 yaptı. Setin devamında Hidalgo-Ter Maat ile Alisson-Ediz Kaan Fırıncıoğlu’nun karşılıklı sayılarıyla büyük bir çekişme yaşansa da 25-22’lik skorla kazanan taraf Fenerbahçe HDI Sigorta oldu.

İkinci sete Alisson’la hızlı başlayan taraf Bursa Büyükşehir Belediyespor olsa da Fenerbahçe HDI Sigorta, 4-3 öne geçti. Üstünlüğünü devamında da sürdüren sarı lacivertliler, teknik molaya 12-9 önde girdi.

Mola dönüşünde de Hidalgo ve Ter Maat ikilisiyle sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçe HDI Sigorta, farkı 6 sayıya kadar çıkardı:15-9. Morteza Sharifi’yle sette kalmaya çalışan Bursa Büyükşehir Belediyespor karşısında Fenerbahçe HDI Sigorta İzzet Ünver, Hidalgo ve Ter Maat’la 22-14’lük üstünlüğü yakaladı. Setin son bölümlerinde Leonel Marshall ve Boğaçhan Zambak’la oyunda kalan konuk takım, farkı 3 sayıya indirdi: 22-19. Fakat son bölümü iyi oynayan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-21 kazanarak skoru 2-0 yaptı.

İzzet ve Ter Maat ikilisiyle üçüncü sete iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, 4-1’lik üstünlüğü yakaladı. Morteza Sharifi ile skoru 4-3’e getiren rakip takım, devamında maça denge getirdi: 6-6.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, bu bölümde Morteza Sharifi’nin etkili oyunuyla 6-7’lik üstünlüğü yakalasa da, Fenerbahçe HDI Sigorta, Oğuzhan Karasu’yla bu kez skoru eşitleyen taraf oldu: 7-7. Her iki takım da başa baş bir mücadele sergilese de, sarı lacivertliler teknik molaya 12-10 önde girdi. Devamında Ter Maat ve Hidalgo’yla daha üretken olan taraf Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-21, maçı da 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org