Fenerbahçe HDI Sigorta 3 – İstanbul BBSK 0

Fenerbahçe HDI Sigorta, Efeler Ligi’nin 20. haftasında İstanbul BBSK’yi konuk etti

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi 20. hafta maçında İstanbul BBSK’yi konuk etti. Sarı lacivertliler, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 25-22, 25-17 ve 25-20’lik setler sonunda 3-0 galip ayrıldı.

Maç öncesi iki takım, kahraman askerlerimiz için sahaya “Başımız sağ olsun” yazılı pankartla çıktı ve saygı duruşunda bulunuldu.

Fenerbahçe HDI Sigorta mücadeleye Wouter Ter Maat, Salvador Hidalgo, Ulaş Kıyak, Emre Batur, Oğuzhan Karasu, Rossard altısı ve libero Caner Dengin’le başladı.

FENERBAHÇE HDI SİGORTA SET VERMEDEN KAZANDI

Maça Ter Maat’la iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta (2-1) karşısında İstanbul BBSK, Uğur Güneş ve Serhat Coşkun ikilisiyle 2-4 öne geçti. Fenerbahçe HDI Sigorta, rakibin serisine dur diyen isim Ter Maat olurken, konuk takım Batuhan ve Caner’le skoru 3-6’ya getirdi.

Bu skor karşısında Fenerbahçe HDI Sigorta, Salvador Hidalgo ve Rossard’ın serisiyle maça denge getirmeyi (7-7) başarsa da teknik molaya 11-12 geride girdi.

Moladan 2-0’lık seriyle dönen Fenerbahçe HDI Sigorta, İstanbul BBSK karşısında 13-12 öne geçti. Setin bu bölümü karşılıklı sayılarla geçerken Fenerbahçe HDI Sigorta, harika bir seri yakalayarak 17-15’lik üstünlüğü yakaladı. Setin son bölümünde rakibi üzerinde üstünlük kuran sarı lacivertliler,  seti 25-22 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci sete Ter Maat ve Rossard’la iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-7 önde girdi.  Moladan karşılıklı sayılarla dönülürken Fenerbahçe HDI Sigorta, sonrasında üst üste bulduğu sayılarla farkı 6 sayıya çıkardı: 18-12. Devamında da üstünlüğünü sürdüren sarı lacivertliler, seti 25-17 kazanarak durumu 2-0’a getirdi.

Çekişmeli başlayan sette teknik molaya 12-11’lik skorla önde giren Fenerbahçe HDI Sigorta oldu. Setin devamında da rakip üzerindeki baskısını artıran sarı lacivertliler,  rakibin savunma direncini kırarak son bölümde harika bir oyun ortaya koydu. Bu oyunuyla seti 25-20 kazanan Fenerbahçe HDI Sigorta, mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org