Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Kupa Voley’de çeyrek finale yükselmeyi garantiledi

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu 2. maçında İnegöl Belediye’yi 3-0 mağlup etti ve çeyrek finale yükselmeyi garantiledi.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu ikinci maçında İnegöl Belediye ile karşılaştı.

Sarı lacivertliler, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi 16-25, 21-25, 20-25’lik setlerle 3-0 kazanarak grubunda 2’de 2 yaptı ve son karşılaşmalar öncesi çeyrek finale yükselmeyi garantiledi.

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu üçüncü ve son maçında 2 Eylül Çarşamba günü saat 18.30’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacak.

FENERBAHÇE SET VERMEDEN KAZANDI

Fenerbahçe HDI Sigorta, İnegöl Belediye karşısında mücadeleye; Ulaş Kıyak, Emre Batur, Hasan Sıkar, Nicholas Hoag, Salvador Hidalgo, Metin Toy altısı ve libero Ahmet Karataş ile başladı.

İnegöl Belediye’nin sayısıyla başlayan oyunda etkili hücumlarla farkı açan sarı lacivertliler, bloklarıyla da rakibine geçit vermedi ve skor 11-2’ye gelince İnegöl Belediye’den mola geldi. Moladan da sayıyla dönen Fenerbahçe HDI Sigorta, kalan bölümde rahat bir oyun sergiledi ve seti 16-25 kazandı.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette 8-4 geri düşen Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya da 12-10 geride girdi. Sarı lacivertliler mola dönüşü Hoag’ın hücum sayısıyla 14-14’te skoru eşitleyince İnegöl Belediye’den mola geldi.

Mola sonrası Caner’in blok sayısıyla öne geçen Fenerbahçe HDI Sigorta, Hasan’la da farkı 2’ye çıkardı: 14-16. İlerleyen bölümde karşılıklı sayıların ardından skor avantajını eline geçiren sarı lacivertliler, son bölümde İzzet ve Hasan’ın sayılarıyla seti 21-25 kazandı.

Son sette de etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 20-25, maçı da 3-0 kazandı.

Kaynak: Fenerbahce.org