Fenerbahçe HDI Sigorta, Trentino Itas’a 3-2 mağlup oldu

Fenerbahçe HDI Sigorta, CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu 2. maçında Trentino Itas’a konuk oldu.

Fenerbahçe HDI Sigorta, CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda 2. maçına çıktı. İtalya temsilcisi Trentino Itas’a konuk olan sarı-lacivertliler, BLM Group Arena’da oynanan karşılaşmadan 3-2 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe HDI Sigorta maça Ulaş Kıyak, Thibault Rossard, Emre Batur, Hasan Sıkar, Hidalgo, Wouter Ter Maat ve libero Caner ile başladı.

Mücadele ev sahibinin servisiyle başlasa da Fenerbahçe HDI Sigorta Emre Batur ve Hidalgoy’la iyi başlayan taraf oldu:2-3. Trentino Itas, Mitar ve Davide Candellaro ikilisiyle maça denge getirdi:5-5.

Devamında Rossard ve Hidalgo’yla 3-0’lık bir seri yakalayan Fenerbahçe HDI Sigorta, 5-8’lik üstünlüğü yakaladı. Rakip karşısındaki üstünlüğü sürdüren takımımız, farkı 6 sayıya kadar çıkardı:6-12. İtalyan temsilcisi Lisinac-Davide Candellaro ikilisiyle farkı 2 sayıya(14-16) kadar indirse de Fenerbahçe HDI Sigorta, Ter Maat ve Rossard’ın etkili oyunuyla yeniden farkı açmayı başardı:17-22.

Trentino Itas, her ne kadar Giannelli ve Candellaro’yla maça ortak olmaya çalışsa da, set Hidalgo, Emre Batur ve Rossard’ın etkili oyunuyla Fenerbahçe HDI Sigorta’nun oldu:21-25.

Müsabakanın ikinci setine de iyi başlayan taraf Fenerbahçe HDI Sigorta oldu:2-4. Ev sahibi takım Tzourits ve Giannelli’yle skora denge getirmeyi başarsa da(4-4), takımımız Hasan Sıkar ve Rossard’la yeniden öne geçti:5-7. Ev sahibinin direnç gösterdiği bu bölümde maça bir kez daha denge geldi: 9-9.

Liderliğin sürekli el değiştirdiği setin ortalarına gelindiğindeyse sarı-lacivertliler, Rossard’ın oyuna ağırlığını koymasıyla öne geçen taraf oldu. Çok çekişmeli geçen sette son bölüme de 19-19’luk eşitlikle girilirken özellikle Hidalgo’nun üstün performansıyla Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 23-25 kazandı ve rakibi karşısında 2-0 öne geçti.

Fenerbahçe HDI Sigorta, üçüncü sete de iyi bir başlangıç yaptı: 0-2. Ter Maat ve Rossard’ın etkili performanslarını sürdürdükleri bu sette Fenerbahçe HDI Sigorta üstünlüğünü devam ettirdi: 2-6. Sette son bölüme girilirken İtalyan temsilcisi Candellaro ve Giannelli’yle oyuna ağırlığını koyarak seti 25-18 kazandı.

KARŞILAŞMA FİNAL SETİNE TAŞINDI

Karşılaşmanın dördüncü setine Ter Maat’ın blok sayısıyla başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta Rossard’la öne geçti: 1-2. Her iki takımın da dengeli bir oyun sergilediği setin hemen başlarında skor bir kez daha eşitlendi: 5-5. Ev sahibi takımın skorer isimlerinin devreye girdiği mücadelenin dördüncü setinde fark Trentino Itas lehine 11-6’ya geldi. Geriye kalan bölümde de üstünlüğünü sürdüren ev sahibi ekip, seti 25-17 kazanarak durumu 2-2’ye getirdi.

FENERBAHÇE HDI SİGORTA FİNAL SETİNİ KAYBETTİ

Mücadelenin final seti de büyük bir çekişmeye sahne olurken setin kazananı 16-14’lük skorla Trentino Itas oldu. 

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Fenerbahçe HDI Sigorta, 2019-2020 CEV Şampiyonlar Ligi A grubundaki üçüncü maçında 19 Aralık 2019 Perşembe günü bir diğer İtalyan temsilcisi Cucine Lube Civitanova ile Burhan Felek Voleybol Salonu’nda karşı karşıya gelecek.

Kaynak: Fenerbahce.org