Fenerbahçe, Kim Min-Jae’nin alternatifini buldu

Fenerbahçe, Kim Min-Jae’nin değerini bulması durumunda satışa izin verecek.

Fenerbahçe, yaz transfer döneminin hızlı takımlarından birisi olacağa benziyor. Kim Min-Jae, gösterdiği performansla başta Tottenham olmak üzere Avrupa’nın birçok takımının radarına girdi. Fenerbahçe, Kim-Min Jae’yi değerini bulması durumunda satmayı planlıyor.

Kim’in sözleşmesinde 23 milyon euro serbest kalma maddesi olsa da yönetimin 20-21 milyon euro civarında bir rakama razı olabileceği belirtiliyor.

FENERBAHÇE, AYRILMASINI BEKLEMEME KARARI ALDI

Fenerbhaçe, tüm bu gelişmeler yaşanırken Kim’in alternatifini bulmak için Güney Koreli stoperin takımdan ayrılmasını beklememe kararı aldı.

Fenerbahçe, Portekiz Ligi’nde Guimaraes forması giyen Ganalı stoper Abdul Mumin’in menajeri ile ilk teması kurdu. 23 yaşında ve 1.88 boyundaki Ganalı stoperin Portekiz kulübü ile sözleşmesi 2024’e kadar.

LILLE VE MONACO DA DEVREDE

Abdul Mumin için Fransız kulüpleri Lille ve Monaco da devrede. Abdul Mumin bu sezon gösterdiği üstün performansla Portekiz Ligi’nin en iyi stoperleri arasında gösterildi. 23 yaşında ve 1.88 boyunda olan Abdul Mumin, gösterdiği performansla değerini katladı. Ganalı stoperin piyasa değerinin 6 milyon euro civarında olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Takvim