Fenerbahçe Opet 2 – Eczacıbaşı VitrA 3 | CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi

Fenerbahçe Opet, CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi 5. haftasında Eczacıbaşı VitrA’yı konuk etti

Fenerbahçe Opet, CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi A Grubu beşinci hafta maçında Eczacıbaşı VitrA’yı konuk etti. Sarı Melekler, grup liderliğini yakından ilgilendiren mücadeleden 3-2 mağlup ayrıldı. Karşılaşmanın setleri 22-25, 25-16, 24-26, 25-20 ve 10-15 sonuçlandı.  

Mücadeleyi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Simla Türker Bayazıt, Fethi Pekin, Ömer Okan, İlker Dinçay ve Selahattin Baki izledi.

BRANKICA MIHAJLOVIC FORMA GİYEMEDİ

Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan maça Sarı Melekler, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Fatma Yıldırım, Jordan Thompson, Bahar Toksoy Guidetti, Kelsey Robinson ve libero Aylin Sarıoğlu ile başladı. Dün yapılan antrenmanda sakatlanan Fenerbahçe Opet’in oyuncusu Brankica Mihajlovic karşılaşmada forma giyemedi. 

FENERBAHÇE OPET İLK SETİ KAYBETTİ

Maça 5-1’lik seri ile başlayan Eczacıbaşı VitrA karşısında 9-9’da skoru eşitleyen Fenerbahçe Opet, Kaptan Eda’nın kullandığı servis turunda 12-11 öne geçti. Setin sonun bölümünde istediği oyunu oynayamayan Sarı Melekler, 25-22 ile maçta 1-0 geriye düştü. 

SARI MELEKLER SETE DENGE GETİRDİ

Karşılıklı sayılarla başlayan sette vites yükselten Sarı Melekler, 15-8 öne fırladı. Bahar’ın bloklarıyla skoru 18-10’a getiren Fenerbahçe Opet, seti de 25-16 kazandı ve maçta durum 1-1’e geldi. 

FENERBAHÇE OPET SETLERDE 2-1 GERİYE DÜŞTÜ

Üçüncü sete 4-1’lik seri ile başlayan konuk takım karşısında Jordan Thompson ile etkili olan Fenerbahçe Opet 10-8 öne geçti. Setin özellikle de son bölümü büyük çekişmeye sahne olurken, Sarı Melekler seti 26-24 geride tamamladı ve maçta 2-1 geriye düştü. 

MAÇ SON SETE TAŞINDI

4. setin bu bölümünde bloklarla rakibine geçit vermeyen Fenerbahçe Opet, 12-9 öne geçti. Kelsey Robinson’ın servis turunda farkı koruyan Sarı Melekler, Jordan Thompson ile skoru 21-16’ya taşıdı. Fatma ve Eda’nın sayılarıyla seti 25-20 kazanan Fenerbahçe Opet, maçı son sete taşıdı. 

FENERBAHÇE OPET MAÇI 3-2 KAYBETTİ

Son sette saha değişikliğine 8-5 geride giden Sarı Melekler, Kaptan Eda’nın bloklarıyla sete tutunsa da farkı kapatamadı ve seti 10-15 geride tamamladı. Maçtan 3-2 mağlup ayrılan Fenerbahçe Opet, haftayı 1 puanla kapadı.

Fenerbahçe Opet, gruptaki 6. ve son hafta maçında 18 Şubat 2020 tarihinde LP Salo’yu konuk edecek.

Kaynak: Fenerbahce.org