Fenerbahçe Opet, Beşiktaş’ı 3-0 mağlup etti ve lige derbi galibiyetiyle başladı

Fenerbahçe Opet, misli.com Sultanlar Ligi’nin ilk haftasında Beşiktaş ile karşılaştı.

Fenerbahçe Opet, misli.com Sultanlar Ligi’nin ilk haftasında Beşiktaş ile karşı karşıya geldi. Sarı lacivertliler, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi 25-12, 25-19 ve 25-12’lik setlerle 3-0 kazanarak lige 3 puanla başladı.

Başantrenör Zoran Terzic yönetimindeki Fenerbahçe Opet maça; Lila Şengün, Cansu Çetin, Dicle Nur Babat, Melissa Vargas, Bahar Toksoy Guidetti, Brankica Mihajlovic ve libero Melis Yılmaz ile başladı.

İlk sete 7-0’lık bir seriyle başlayarak büyük avantaj elde eden Fenerbahçe Opet, teknik molaya tam 9 sayılık farkla 12-3 önde girdi. Mola dönüşünde de üst üste bulduğu sayılarla etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe Opet, ilk seti 25-12 kazanarak maçta 1-0 öne geçti.

İkinci setin ilk bölümleri karşılıklı sayılarla geçerken; Fenerbahçe Opet, rakibinin hatalarını değerlendirerek teknik molaya 12-9 önde girmeyi başardı. Oldukça çekişmeli geçen seti 25-19 kazanan Fenerbahçe Opet, maçta 2-0 öne geçerek büyük avantaj elde etti.

FENERBAHÇE OPET, LİGE DERBİ GALİBİYETİYLE İLE BAŞLADI

Üçüncü sete Lila Şengün’ün sayısıyla başlayan Fenerbahçe Opet, teknik molaya yine önde giren taraf oldu (12-6). Mola dönüşünde de farkı çift hanelere kadar çıkaran Fenerbahçe Opet, seti 25-12; başından sonuna kadar önde götürdüğü karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.

Fenerbahçe Opet , misli.com Sultanlar Ligi’nin ikinci haftasında 18 Eylül Cuma günü saat 14.00’da Eczacıbaşı Vitra’nın konuğu olacak.

Kaynak: Fenerbahce.org