Fenerbahçe oyuncu satışında ekol olma yolunda

Ali Koç başkanlığında Eljif Elmas, Josef de Souza, Giuliano ve Fernandao’dan kazanılan yüksek bonservislere Muriqi de ekleniyor.

Ekonomik olarak zor bir dönemden geçen Türk futbolunun kurtuluşu oyuncu satışında. Fenerbahçe de bu fikri savunanların örnek gösterdiği kulüplerden biri olma yolunda.

Vedat Muriqi’nin 18 milyon euro artı 2 milyon euro’luk bonuslar karşılığında Lazio’ya satılması beklenirken sarılacivertliler, hem ‘yetiştirici kulüp’ olma yolunda adımlar atıyor hem de oyuncu satışından ciddi paraları kasasına koyuyor. Son iki yılda önemli işler yapıldı.

ELJIF 120 KATINA SATILDI

180 bin euro’ya alınan Eljif Elmas 16 milyon euro artı bonuslara Napoli’ye satıldı. 3.5 milyon euro’ya gelen Vedat Muriqi’ten de hatırı sayılır bir kâr edilecek.

Ucuza alıp yüksek fiyata satma modelini yerleştiren sarı lacivertliler, Avrupa’daki örnek kulüpler arasına girmek istiyor.

Sözcü Gazetesi’nden İrfan Yirmibeş’in haberine göre; Ali Koç başkanken satılan Josef de Souza, Giuliano ve Fernandao’dan da kulübe önemli gelir sağlandı; son üç yılda kasaya 60 milyon euro girdi.

MIHA ZAJC SIRADA

Fenerbahçe, Genoa ile Miha Zajc’ın transferi konusunda temaslarını sürdürüyor.

3 milyon euro karşılığında bu oyuncu İtalyan ekibinin yolunu tutacak. Sloven yıldız, Genoa ile 4 yıllık imza atacak.

Kaynak: Sözcü