Fenerbahçe Öznur Kablo 76 – ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 63

Fenerbahçe Öznur Kablo, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 19. haftasında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni konuk etti

Fenerbahçe Öznur Kablo, Herbalife Kadınlar Basketbol Süper Ligi 19. hafta maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni konuk etti. Sarı lacivertliler, Metro Enerji Salonu’nda oynanan müsabakadan 76-63  galip ayrıldı. Sarı lacivertliler, elde ettiği bu galibiyetle liderliğini sürdürdü.

MAÇ ÖNCESİ ANLAMLI PANKART

Fenerbahçe Öznur Kablo parkeye Türk Böbrek Vakfı’nın “Şeker ve tuzu azalt, hayatını uzat”  pankartıyla çıktı.

İLK ÇEYREK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Fenerbahçe Öznur Kablo; Olcay Çakır Turgut, Tuğçe Canıtez, Cecilia Zandalasini, Kiah Stokes ve Laura Nicholls beşiyle mücadeleye başladı.

Hava atışı sonrasında ilk hücum hakkı Fenerbahçe Öznur Kablo’nun olurken, Fenerbahçe Öznur Kablo bu hücumdan Olcay Çakır Turgut’un basket faulüyle döndü: 3-0. Rakip Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyesi, Jantel Lavender’la cevap verse de, Fenerbahçe Öznur Kablo Kiah Stokes’la skoru 7-2’ye getirdi.

Mersin temsilcisi, Brittney Sykes ve Gökşen Fıtık’ın yakaladığı seriyle maça denge getirmeyi başarırken(7-7), Fenerbahçe Öznur Kablo, kaptan Tuğçe ve Cecilia Zandalasini’yle yeniden öne geçmeyi başardı 12-7. TV molasına bu skorla önde giren Fenerbahçe Öznur Kablo olsa da, moladan Alexandria Bentley ve Lara Sanders’ın basketleriyle dönen konuk takım, maça bir kez daha denge getirdi: 12-12.

Bu eşitliği bozan isimse Cecilia Zandalasini oldu ve 5-0’lık serisiyle skoru 17-12’ye getirdi. Bitime 1 dakika kala konuk takım farkı 3 sayıya(22-19) kadar indirse de 7 asist 1 top kaybıyla oynayan Fenerbahçe Öznur Kablo, çeyreği 26-21’lik üstünlükle tamamladı.

SARI LACİVERTLİLER İLK YARIYI FARKLI KAPATTI

İkinci çeyreğe özellikle de savunmada yapılan ekstra katkıyla iyi başlayan sarı lacivertliler, ilk 2 dakikalık bölümü 28-21’lik skorla önde geçti. Çukurova Basketbol Mersin Yenişehir Belediyesi, bu çeyrekteki ilk sayılarını Lara Sanders ve Jantel Lavender’la bulurken, Fenerbahçe Öznur Kablo, Olcay Çakır Turgut ve Elizabeth Williams ikilisiyle farkı korumayı başardı: 30-25.  

Konuk takım, Gabriela Marginean ile farkı 1 sayıya(30-29) kadar indirmeyi başarsa da, Fenerbahçe Öznur Kablo eli sıcak isimleri; Kiah Stokes, Elizabeth Williams ve Cecilia Zandalasini’nin skor yüküne ortak olmasıyla fark çift hanelere çıktı: 43-29. Çeyreğin son bölümünü de iyi oynayan sarı lacivertliler, soyunma odasına 45-30’luk skorla önde girdi.

SARI LACİVERTLİLİLER LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde her iki takımın yaptığı hatalar göze çarpsa da ikinci yarıdaki ilk sayılar Olcay Çakır Turgut’tan geldi: 47-30. Tuğçe Canıtez ve Zandalasini’nin de katkı verdikleri ilk 5 dakikayı sarı lacivertliler, 52-35 önde geçti. Çeyreğin devamında Mersin temsilcisi İlayda Güner ve Jantel Lavender’la maça ortak olmaya çalışsa da final periyotuna 59-47’lik skorla önde giren taraf Fenerbahçe Öznur Kablo oldu.

Final periyotuna da Cecilia Zandalasini ve Elizabeth Williams’la iyi başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo karşısında konuk takım Lara Sanders’la skor üreten taraf oldu: 65-51. Rakibi karşısındaki üstün oyununu çeyreğin devamında da sürdüren sarı lacivertliler mücadeleden 76-63 galip ayrıldı ve liderliğini sürdürdü.

Kaynak: Fenerbahce.org