Fenerbahçe Öznur Kablo, Girona’yı 62-57 mağlup etti

Fenerbahçe Öznur Kablo, EuroLeague Women B Grubu’nda ikinci yarının ilk maçına çıktı

Fenerbahçe Öznur Kablo, Euroleague Women B Grubu 8. hafta maçında Spar Citylift Girona’ya konuk oldu. Fenerbahçe Öznur Kablo, Pavello Fontajau Spor Salonu’nunda oynanan mücadeleyi 62-57 kazanarak gruptaki altıncı galibiyetini aldı ve liderliğini sürdürdü.

Victor Lapena yönetimindeki Potanın Kraliçeleri maça; Anna Cruz, Alina Iagupova, Cecilia Zandalasini, Kiah Stokes ve Elizabeth Williams beşiyle başladı.

Maça iyi başlayan taraf Girona olurken; Fenerbahçe Öznur Kablo’nun ilk sayıları Alina Iagupova’dan geldi (10-3). Kaptan Tuğçe Canıtez’in çembere giderek bulduğu sayılarla durumu 14-9 yapan Potanın Kraliçeleri, ilk çeyreği 20-14 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe Kiah Stokes’un basketiyle başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo,  Alina Iagupova ile 21-20 öne geçti. Son iki dakika kala farkı 6 sayıya çıkaran Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibini skora ortak etmedi ve soyunma odasına 40-28 önde giren taraf oldu.

Soyunma odasından Alina’nın sayılarıyla dönen Potanın Kraliçeleri, Zandalasini ile farkı 16 sayıya kadar çıkardı. Ancak son bölümde ev sahibi ekip art arda yakaladığı sayılarla farkı indirdi; ama Alina Iagupova’nın basketi rüzgarı tekrar lehimize çevirdi. Fenerbahçe Öznur Kablo, üçüncü çeyreği 56-42 önde bitirdi.

Dördüncü çeyreğe iyi başlayan taraf Girona olurken; fark da 7 sayıya indi. Bu bölümde savunmada sorunlar yaşayan Fenerbahçe Öznur Kablo, rakibine öne geçme şansı tanımadı ve etkili bir oyun ortaya koyarak maçtan 62-57 galip ayrıldı.

Kaynak: Fenerbahce.org