Fenerbahçe’de Ferdi Kadıoğlu gelişmesi

Fenerbahçe ile Ferdi Kadıoğlu arasında uzun zamandır süren yeni sözleşme görüşmeleri sonuçlandı.

Şampiyonluk yarışından erken kopan Fenerbahçe ’de sözleşmesi sona eren futbolculardan Ferdi Kadıoğlu’nun geleceği netleşti.

Taraftarın takımda kalmasını en çok istediği isimlerin başında Ferdi Kadıoğlu var. Genç yıldızla yeni sözleşme görüşmeleri sonuçlandı.

5 YIL DAHA FENERBAHÇE’DE

Ajansspor’un haberine göre Fenerbahçe yönetimi Kadıoğlu’nun menajeri Rob Janssen ile yaptığı görüşmelerde el sıkıştı.

Buna göre Ferdi Kadıoğlu son yılı opsiyonlu olmak üzere 5 yıl daha sarı lacivertli formayı giyecek. Yani yeni mukavele 4+1 yıllık olacak.

2018 yılında Hollanda ekiplerinden NEC Nijmegen’den 1 milyon 400 bin euro karşılığında Fenerbahçe’ye gelen oyuncunun sözleşme detaylarına da ulaştık.

YILLIK 1,5 MİLYON EURO ALACAK

Ferdi Kadıoğlu, yeni anlaşma çerçevesinde Fenerbahçe’den yıllık 1 milyon 500 bin euro garanti ücret alacak. Ayrıca Fenerbahçe, oyuncu için de 500 bin euro da imza parası ödeyecek. Sözleşme içeriğinde başarıya bağlı olarak bonus gelirleri de var.

SERBEST KALMA BEDELİ 20 MİLYON EURO

Ferdi Kadıoğlu, taliplerinin çok olmasına rağmen Fenerbahçe’de kaldı; fakat yıldız oyuncuya önümüzdeki dönemlerde cazip teklifler gelmesi durumunda sözleşmede çıkış maddesi koyuldu. Buna göre 22 yaşındaki Ferdi, 20 milyon euro bonservis bedeli karşılığında serbest kalacak.

HOLLANDA’YI DEĞİL TÜRKİYE’Yİ SEÇTİ

Yıldız oyuncu Ferdi Kadıoğlu, Fenerbahçe’de kalmaya karar verdi. Ayrıca Ferdi Kadıoğlu, milli takım seçme kararını uzun bir düşünme sürecinden sonra Türkiye’den yana kullandı.

Hollanda doğumlu futbolcunun ayrıca Kanada’yı seçme hakkı da vardı; ancak Kadıoğlu, Hollanda, Kanada ve Türkiye arasında ay yıldızlıları seçti. Ferdi, 52 kez Hollanda Milli Takımı’nın alt yaş gruplarında oynadı ve 10 gol attı.

Kaynak: Ajansspor