Fenerbahçe’de orta saha düzeni yeniden şekilleniyor

Sakatların düzelmesi ve maç eksikliği bulunan yeni transferlerin kondisyon kazanmasıyla Fenerbahçe’nin orta sahasında büyük bir rekabet başladı.

Fenerbahçe, sezona birbirinden flaş 18 transferle girdi. Sarı lacivertliler ara transfer döneminde ise Mesut Özil, İrfan Can Kahveci, Szalai, Osayi Samuel transferleriyle spor gündeminin birinci maddesine oturdu.

Dolayısıyla Fenerbahçe’de sakatların düzelmesiyle birlikte maç eksikliği bulunan oyuncuların kondisyon kazanmasından sonra yeni bir orta saha düzeni ortaya çıkacak.

ORTA 5’Lİ İÇİN 11 ADAY

Sosa, Mert Hakan, Ozan Tufan, Gustavo, Pelkas, Ferdi Kadıoğlu, Mesut Özil, İfan Can Kahveci’den oluşan orta saha isimlerine; kanat görevi yapan Sinan Gümüş, Enner Valencia, Bright Osayi Samuel’de eklenince; 11 kişi orta 5’li de forma kapmak için amansız bir rekabet içine girecek.

FORMASI GARANTİ OLAN İSİM GUSTAVO

Gustavo, kadroda alternatifi olmayan tek isim olarak öne çıkıyor; çünkü Luiz Gustavo’nun dışında hiç bir oyuncunun yeri garanti gibi gözükmüyor; fakat Erol Bulut zaman zaman Pelkas’ı ve İrfan Can Kahveci’yi kanatlara çekecek. Ayrıca Bulut’un Osayi ile Valencia’yı dönüşümlü oynatacak.

DURAN TOPLARIN BAŞINA MESUT GEÇECEK

Son Karagümrük maçına kadar duran topların başına Caner, Valencia, Sosa geçiyordu. Dolayısıyla Fenerbahçe’de bütün kornerleri de Caner Erkin kullanıyordu. Son maç gösterdi ki artık duran toplar Mesut’tan sorulacak.

Dolayısıyla serbest vuruşlar ve kornerleri Özil kullanırken toplara iyi vuran İrfan Can Kahveci, Caner, Valencia sırasını bekleyecek

SOL AYAKLI YILDIZLAR ARTTI

Son transferlerle Fenerbahçe’de sol ayaklı oyuncu sayısı arttı. Mesut, İrfan, Szalai, Caner, Sinan, Gustavo, Novak sarı lacivertli ekibin sol ayaklı yıldızları

SOSA, HAKAN, FERDİ, SİNAN ARTIK HAMLE OYUNCUSU

Fenerbahçe’nin yeni orta sahasının Gustavo-Ozan-Mesut-Pelkas-İrfan olarak şekillenmesi beklenirken; bu isimlerden birinin kanatlarda Osayi ve Valencia ile dönüşümlü yer alabileceğ; Sosa, Mert Hakan Yandaş, Ferdi Kadıoğlu, Sinan Gümüş’ün hamle oyuncuları olarak kenarda bekleyeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Hürriyet