Fenerbahçe’de transfer operasyonu! 4 transfer, 3 isim yolcu…

Tek hedefi şampiyonluk olan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Ersun Yanal ve ekibi, işi sıkı tutuyor.

Teknik heyet, geride kalan haftaların röntgenini çekti ve eksik olan bölgeleri tespit etti.

Sezonun ikinci devresine zorlu bir maç programıyla start verecek olan sarı-lacivertlilerde teknik heyet, stoper, sol bek, ofansif kanat ve bütçe oluşursa da bir forvet talep edecek.

Teknik heyete göre, şampiyonluk yürüyüşünde transferlerin gerekçeleri şunlar:

Zanka bireysel hatalar yapıyor. Rami, henüz ilk 11 düzeyine gelemedi. Hem Serdar’a alternatif olacak hem de yanında oynayabilecek bir transfer gerekli.

Vedat Muriqi olmadığında gol sıkıntısı yaşanıyor. Alternatif forvet alınmalı.

Beklerde Dirar’ın verdiği katkıyı gerçek bölgesinde oynayan Hasan Ali Kaldırım gösteremedi. Bu nedenle sol bek transferi olmazsa olmaz. Sol bek Hasan Ali, sağ ayaklı Dirar’ın gerisinde kaldı. Direkt oynayabilecek sol bek isteniyor.

Kanatlarda katkı çok düşük. Hem Vedat’a destek verecek hem de gol atacak kanat gerekli. Moses, Rodrigues ve Deniz’in skora katkısı yok. Hücuma destek verecek iyi bir kanat lazım.

Zanka’nın bireysel hataları ve Rami’nin istenilen düzeye gelmemesinden dolayı stoper talebi masada.

3 YOLCU BELLİ

Devre arasında transfer yapmayı planlayan Fenerbahçe, gidecek oyuncuları da netleştirdi. Sarı-lacivertlilerin teknik heyeti, Miha Zajc, Adil Rami ve Mehmet Ekici’yi kesinlikle düşünmüyor.

JAILSON’UN SATIŞINA İZİN ÇIKABİLİR

Brezilya ve Avrupa’dan teklifler alan Jailson’un kulübe maddi katkısının olabileceğinden satışına izin çıkabilir. Sambacıdan elde edilecek gelir, yeni transferler için yönetimin elini güçlendirebilir.

Kaynak: Sercan Hamzaoğlu / Sözcü