Fenerbahçe’den 5 maddelik harcama limiti planı!

TFF’nin açıkladığı harcama limitlerine doğru bulmayan Fenerbahçe, karşı hamleye geçiyor.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan ve özellikle Fenerbahçe tarafında adeta bir deprem etkisi yaratan ‘Harcama limitleri’ sarı lacivertli camiada tüm iç dinamiklere harekete geçirdi.

Hürriyet’ten Süleyman Arat’ın haberine göre; Fenerbahçe dün yaptığı açıklamada kararı ‘Futbol gerçekleriyle bağdaşmayan bu harcama limitlerinin asla kabul edilemez ve uygulanamaz’ şeklinde yorumlarken, edinilen bilgilere göre sarı lacivertli yönetim önceki gün ve dün yoğun bir mesai harcayarak yapılabilecek stratejik hamleleri masaya yatırdı.

Buna göre Fenerbahçe’nin uygulaması muhtemel görünen stratejik hamleleri şöyle:

KRİTERLERİN DEĞİŞMESİ İSTENECEK

1- Fenerbahçe yönetimi bir itiraz dilekçesi ve durumu anlatan bir yazıyla TFF Tahkim Kurulu’na başvuracak ve harcama limitlerinin yeniden değerlendirilip düzeltilmesini isteyecek.

2- Tahkim Kurulu’ndan olumlu bir karar çıkmazsa, acil olarak Kulüpler Birliği’nin toplanıp durumun görüşülmesi istenecek. Bu toplantıda Lisans Kurulu’nun limit belirleme kriterlerinin baştan aşağı değiştirilmesini talep edilecek. Kulüpler Birliği aracılığıyla TFF üzerinde bir baskı oluşturulmaya çalışılacak.

3- Tüm bu hamlelerle birlikte bütün taraftarların gerek sosyal medyada, gerek futbol kamuoyunda organize biçimde baskı oluşturmaları sağlanacak.

ÇEKİLMEK RASYONEL BİR SEÇENEK DEĞİL

4- Bütün bunlardan da bir sonuç alamazsa Fenerbahçeli hukukçular devreye girecek. Konu hakkında uluslararası çapta neler yapılabileceği istişare edilecek.

Ortaya çıkan tabloyla hem iç hukukla hem de uluslararası hukukta neler yapılabileceği masaya yatırılıp bir yol haritası belirlenecek.

5- Eğer Fenerbahçe tüm bu seçeneklerden de bir sonuç alamazsa genel kurula giderek kongre üyelerinden lige devam edip havuzdan çıkma konusunda yetki isteyecek. Sarı lacivertli taraftarlar çok dile getirmesine karşın ligden çekilme ise yönetimde çok rasyonel bir seçenek olarak görülmüyor.

Kaynak: Hürriyet