Fenerbahçe’den Cristian Pavon hamlesi

Kadrosuna kaliteli bir kanat oyuncusu katmak isteyen Fenerbahçe, aradığı ismi Arjantin’de buldu. Sarı lacivertliler, Boca Juniors’la sözleşmesi sezon sonu bitecek olan yıldız ismi gündemine aldı.

Bu sezon tüm kulvarlarda yarış dışı kalan Fenerbahçe, artık önümüzdeki sezonun hesaplarını yapıyor. Arda Güler’in son haftalardaki müthiş yükselişi ile kulübe az da olsa hareket gelirken, ihtiyaç duyulan bölgeler için şimdiden temaslara başlandı.

Sarı lacivertli kurmaylar, Boca Juniors’da forma giyen sağ kanat oyuncusu Cristian Pavon için düğmeye bastı. Arjantinli oyuncunun menajeriyle temasa geçildiği bildirildi.

Pavon için bonservis ücreti ödenmeyeceği için Arjantinli oyuncuya bir miktar imza parası teklif edildiği de gelen haberler arasında.

Geçtiğimiz sezonlarda da Fenerbahçe’nin gündemine gelen Pavon’un transferi o dönemlerde gerçekleşmemişti.

11 KEZ MİLLİ OLDU

Pavon, 11 kez Arjantin Milli Takım forması giydi. Pavon’un piyasa değeri ise yaklaşık 8-9 milyon euro düzeyinde. 2014 yılında ise oyuncunun değeri 20 milyon euro düzeyindeydi.

Aynı zamanda İtalya pasaportu da olan Pavon sağ kanat dışında gerektiğinde sol kanat ve santrfor mevkilerinde de forma giyebiliyor.

26 yaşındaki oyuncu Pavon’un İtalya Ligi’nden de talipleri olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Takvim