Fenerbahçe’nin açtığı pankarta ceza geliyor!

Fenerbahçe, dün Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığı Kırklarelispor maçına ‘Türk futbolu için uyanma zamanı’ pankartıyla çıktı

Alanyaspor maçındaki hakem kararlarına maç sonrasında tepki gösteren Fenerbahçe, Kırklarelispor maçı öncesinde de flaş bir harekete imza attı. Sahaya ‘Türk futbolu için uyanma zamanı’ pankartıyla çıkan Fenerbahçe’ye PFDK tarafından ceza gelecek.

FENERBAHÇE’YE 24 BİN TL CEZA GELECEK

Süper Lig müsabakaları statüsünün 13. maddesinde ; “Kulüpler müsabaka öncesi sahaya ancak TFF’nin izin verdiği pankartlarla çıkabilirler. Pankartların sosyal ve toplumsal mesaj içermesi şarttır. Kurum ve kuruluşların pankart taleplerini kulüplere yapmaları, kulüplerin de TFF’ye müracaat ederek onay almaları gerekmektedir” ifadeleri yer alıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan izinsiz pankartla çıkan sarı lacivertlilere talimatlara göre 24 bin TL para cezası verilmesi bekleniyor.

PFDK, DAHA ÖNCE CEZA VERMİŞTİ

2005 senesinde PFDK; Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’a, Federasyon’un izni olmadan sahaya ‘El değmemiş temiz bir lig istiyoruz’ yazılı pankartla çıktıkları gerekçesiyle ceza verilmişti.

Kaynak: Fanatik