Fenerbahçe’nin efsane başkanı Ali Şen, Ali Koç’a yol haritası çizdi!

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Ali Şen, Sözcü Spor Müdürü Bahadır Çokişler’in sorularını yanıtladı

Fenerbahçe’nin efsane vaşkanlarından Ali Şen, Ali Koç başkanlığındaki sarı-lacivertli kulübün mevcut durumunu A’dan Z’ye değerlendiren Şen, başarıya gidecek yolun şifrelerini anlattı…

“Futbolcuların çoğuyla dost olan Metin Şen’in (oğlu) bazı rahatsızlıklar yaşadığını duydum. Halbuki en büyük desteği veren kendisiydi. Çocuklarımla ilişkim her zaman demokratik olmuştur. Ali Koç’un, başkan olması müthiş bir devrimdi.”

“YENİ YÖNETİM OLUŞTURMALI”

“Kulübün mali durumunda nefes almak için Ali Koç parasını hibe etti. Bunların karşısında ‘Ali Bey, başarılı olamadın’ demek doğru değil. Desteğin sürmesi lazım. İşler kötüye gidiyor, kabul ediyorum. Ali Bey, yeni bir yönetim kurulu oluşturmalı. Eski futbolcularımız ve futbolu bilen isimlerle yola devam edilmeli. Teknik direktör bulmak için bu kadar vakit harcamamalı. Fenerbahçe Başkanı, antrenörü gidip alır. Ben dünya ve Avrupa şampiyonu hoca getirdim. Fenerbahçe artık başarısızlığa dayanamaz.”

“KİMLE KONUŞSAM ALİ KOÇ’A DESTEK ÇIKIYOR”

“Geçmiş yönetimlerde M.Ali Aydınlar, Vefa Küçük ve Orhan Keçeli gibi çok kıymetli insanlar var. Kiminle konuşsam herkes Ali Koç’a destek çıkıyor. İsmini yazamayacağım kadar uzun bir listeyle bunlar Fenerbahçe’ye hizmet etmelidir. Ben futbolculara çok para veren bir başkan değildim. Kulüplerdeki şartlar o zaman başkaydı şimdi çok farklı. İnsanların iyi yönetime her yerde ihtiyaçları var. Aile, şirket ve spor kulüpleri iyi yönetilmezse dağılır, ziyan edilir. Ziyan edince bu sefer yeni insanlar ararsınız.”

“8 MAÇ 24 PUANDIR”

Şen, liglerin ertelenmesinin ardından TFF’nin ne yapması gerektiğiyle ilgili görüşlerini şöyle paylaştı. “Nihat Bey, 60 bin insanın patronu. Zekası var, milyar dolarların döndüğü bir şirketin sahibi. Virüs konusunda yapacakları bir şey yok ama en azından 3 hafta sonra antrenmanları başlatmalılar. Futbolcunun evde idman yapması magazin haberdir ancak. 8 maç mutlaka oynanmalı. Almanlar’ın dediği, ‘İngiliz haftası’ yani çarşamba-pazar maçlarına gerek yok. 15 hafta olsa tamam da 8 hafta büyük zaman değil. UEFA da buna kesin ‘evet’ der. Fenerbahçelilerin matematiği iyidir. 8 maçta 24 puanı buluruz.”

“YAYIN GELİRLERİ YÜZDE 75-80’DİR”

“Futbol veya basketbol oynansa, biletlere 5 misli zam yapsalar 10 misliye bile razı olur insanlar. Sürekli taraftardan para beklemek zor. Dünyada futbol kulüplerinin gelirlerinin %75-80’i yayından gelen ücretler.”

“YABANCI HAKEM OLMAZ”

“Avrupa’dan hakemler bizim maçları yönetirse kıyamet kopar. Avrupa’dakilerin bizimkilerden aşağı kalır yanı yok. Zekeriya Alp hepimizin dostu. Tecrübeli ve dürüst bir insan. Hakemlerimiz artık eğitimli. Yabancı hakem taraftarı olmadım hiçbir zaman.”

Kaynak: Sözcü