Fenerbahçe’nin Perotti görüşmesinde Roma’dan Vedat Muriqi sitemi!

Diego Perotti görüşmesi için İstanbul’a gelen Romalı yetkililer, 3 milyon euro bonservis istedi.

Fenerbahçe bir yandan santrfor transferi konusunda yoğun bir çalışma yürütürken diğer taraftan kanat takviyesi için görüşmeler yapıyor.

Sarı lacivertliler, Diego Perotti için geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Roma yetkilileriyle görüştü.

Roma’nın yetkilendirdiği temsilciler ile masaya oturan Fenerbahçeli idareciler İtalyanların bonservis beklentisi ile karşılaştı. 3 milyon euro’luk talep sonrasında sarı lacivertli cephe, bu bedelin yüksek olduğu ve bu şartlar altında transferin mümkün olmadığını direkt iletti.

FENERBAHÇE’YE YARDIMCI OLMAYACAKLAR

Roma’nın 32 yaşındaki sol açık Diego Perotti için Fenerbahçe’ye yardımcı olmaya pek niyeti olmadığı da ortaya çıktı. Sebebi ise Vedat Muriqi!

Başkent ekibinin de Kosovalı golcü için devreye girdiği ancak Fenerbahçe’nin Vedat Muriqi’in bedelinde indirime gitmediği için Roma’nın görüşmelerden çekildiği öğrenildi.

Oyuncunun da ezeli rakipleri Lazio’ya gitmesinin ardından Romalı yöneticilerin Fenerbahçe’ye kızgın olduğu ve Diego Perotti konusunda kolaylık sağlamayarak rahatsızlıklarını gösterdikleri ortaya çıktı.

YENİ TRANSFERLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

İki kulüp arasında gelecek için iş birliğine yönelik olumlu adımlar atıldı. Buna göre; Fenerbahçe ve Roma, bundan böyle transfer süreçlerinde oyuncularının durumlarına dair birbirlerine bilgilendirme yapacak.

Böylelikle Kolarov ve Vedat Muriqi transferleriyle gerilen ilişkiler düzeltilmiş olacak.

Diego Perotti geçtiğimiz sezon Roma ile 21 maça çıkarken 5 gol atıp 3 kez de asist yaparak 8 gole direkt katkıda bulundu.

Kaynak: Fanatik