Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü belli oldu!

Ersun Yanal ile yollarını ayıran Fenerbahçe’de yeni direktör belli oldu

Süper Lig’de Galatasaray ile oynadığı derbi maçı 3-1 kaybeden Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal ile yollar ayrıldı. Sarı lacivertliler, yeni direktörünü buldu. Fenerbahçe hangi teknik adamla anlaştı? Anlaşma kaç yıllık? İşte yaşanan gelişmeler ve tüm detaylar.

FENERBAHÇE TAYFUN KORKUT İLE ANLAŞTI

Teknik direktör Ersun Yanal ile yollarını ayıran Fenerbahçe, yeni direktörünü buldu. Sarı lacivertliler, bir dönem Fenerbahçe’de futbol oynayan Tayfun Korkut ile anlaşmaya vardı. Tayfun Korkut ile yapılan anlaşma sezon sonuna kadar geçerli olacak. Başarıya endeksli olarak Korkut ile geleceğin planları da yapılacak.

TAYFUN KORKUT’UN KARİYERİNDEN NOTLAR

Tayfun Korkut, futbolculuk kariyerini noktalandıktan sonra, antrenörlük yapmaya başladı. İlk deneyimini Real Sociedad altyapısında görev alarak edindi. 2009 yılında Bundesliga ekiplerinden 1899 Hoffenheim’ın 17 yaş altı takımını çalıştırdı.

ADIM ADIM İLERLEDİ

Daha sonra Almanya’nın Köln kentindeki Hennes Weisweiler Akademisi’nde 57. UEFA Pro Lisans Kursu’na katıldı ve teknik direktörlük diplomasını almaya hak kazandı. 2011/12 mevsiminde VfB Stuttgart’ın 19 yaş altı takımını çalıştırdı. 2012/13 mevsiminde Türkiye A karmasında yardımcı teknik yönetici olarak da görev yaptı. 

HANNOVER 96 KARİYERİ

31 Aralık 2013’te Hannover 96, takımın başına teknik idareci olarak Tayfun Korkut’un getirildiğini ilân etti. Böylece Tayfun Korkut, Özcan Arkoç’tan sonra, Bundesliga’da görev alan Türk asıllı ikinci teknik direktör olarak kayıtlara geçti.

KAISERSLAUTERN İLE YENİ SAYFA

Korkut, 15 Haziran 2016’da 2. Bundesliga takımlarından 1. FC Kaiserslautern ile 2018 yılına kadar sözleşme imzaladı. 26 Aralık 2016’da ise istifa ederek bu görevini bıraktı.

BAYERN LEVERKUSEN’DE DE ÇALIŞTI

6 Mart 2017’de Bayer Leverkusen ile anlaştı. Bayer Leverkusen, görevine son verdiği Roger Schmidt yerine, 2016/17 mevsiminin sonuna kadar takımı Tayfun Korkut’a emânet ettiğini ilân etmişti. Leverkusen’de 30 maçta 6 galibiyet 13 beraberlik 11 yenilgi aldı.

KORKUT’UN SON TAKIMI STUTTGART

Fenerbahçe’nin yeni direktörü olan Tayfun Korkut, son olarak Stuttgart takımını çalıştırdı. Stuttgart ekibinde 2017-18 sezonunda 14 maçta 9 galibiyet 4 beraberlik 1 yenilgi alan Korkut, 2018-19 sezonunda ise 8 maçta 1 galibiyet 2 beraberlik ve 5 yenilgiyle sahadan ayrılmıştı.

Kaynak: Ajansspor