Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Vedat Muriqi’ye Napoli’den kanca!

Transferde ismi Tottenham ve Lazio gibi takımlarla anılan Fenerbahçe’nin golcüsü Vedat Muriqi için son olarak bir başka İtalyan ekibi Napoli’nin resmi girişimlere başladığı duyuruldu

Fenerbahçe’nin yüksek bir bonservis beklentisi içinde olduğu Kosovalı golcüsü Vedat Muriqi için Lazio’nun ardından bir başka İtalyan takımı Napoli de devreye girdi.

Fransız gazeteci Manu Lonjon’a göre İtayla Serie A’nın iddialı ekiplerinden Napoli, Fenerbahçe’den Vedat Muriqi’yi transfer etmek için resmi girişimlere başladı.

Hücum hattında kontratı biten oyuncuları Dries Mertens ve Jose Callejon’u takımda tutması zor gözüken Napoli’de forvet Milik’in de satılması gündeme gelmişti.

MURIQI’NİN İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Hücum bölgesinde sıkıntı yaşaması muhtemel hale gelen Napoli, alternatifler arasında Vedat Muriqi’nin ismini öne çıkardı. Resmi girişimlere başladığı belirtilen İtalyan ekibi, geçtiğimiz sezon da Fenerbahçe’den Eljif Elmas’ı 16 milyon euro bonservis bedeliyle kadrosuna katmıştı.

İngiltere Premier Lig’den Tottenham’ın da istediği belirtilen Muriq’nin İtalya’ya gitmek istediği iddia ediliyordu.

Lazio Sportif Direktörü Igli Tare’nin özellikle istediği oyuncu için resmen devreye giren Napoli’nin transferi bitirebileceği iddia ediliyor.

Kaynak: Fanatik