Fransa 1 – Türkiye 1 | Maç Sonucu

EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 8. maçında Fransa ile Türkiye karşı karşıya geldi.

A Milli Takımımız, EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 8. maçında deplasmanda karşılaştığı Fransa ile 1-1 berabere kaldı.

Maçın ilk yarısında Fransa net fırsatlar bulmasına rağmen kalecimiz Mert Günok kalesinde devleşerek Fransızlar’a geçit vermedi. İkinci yarıya da kontrollü başlayan milli takımımız, 76. dakikada Giroud’un golüne engel olamadı. Bu golden sonra Fransa kalesine yüklenen millilerimiz bu gole yanıt vermekte gecikmedi ve 81. dakikada Kaan Ayhan’la eşitliği sağladı.

Kalan bölümlerde Fransa’ya 2. gol izni vermeyen A milli Takımımız, müthiş bir oyun ve defansla 3 puan isteyen Fransa’ya geçit vermeyerek maçı tamamladı. Bu sonuçla beraber Fransızlar’dan istediğimizi alarak liderliğimizi sürdürdük.

Fransa ile 1-1 berabere kalan A Milli Takımımız puanını 19’a çıkararak grupta liderliğini sürdürdü. Millilerimiz, son dünya şampiyonundan aldığı 1 puan ile EURO 2020 için dev bir adım attı. İlk maçı Konya’da 2-0 kazanan milli takımımız, ikili averaj üstünlüğünü de kaybetmedi.

EURO 2020 Elemeleri H Grubu’nda oynanan maçlar şu şekilde sonuçlandı
Fransa 1 – Türkiye 1
Moldova 0 – Arnavutluk 4
İzlanda 2 – Andorra 0

EURO 2020 ELEMELERİ H GRUBU PUAN DURUMU

TÜRKİYE’NİN KALAN MAÇLARI

Türkiye – İzlanda | 14 Kasım Perşembe
Andorra – Türkiye | 17 Kasım Pazar