Galatasaray – Fenerbahçe derbisi 0-0 bitti

Süper Lig’de 6. hafta Galatasaray – Fenerbahçe derbisi ile devam etti. İki ezeli rakibin merakla beklenen maçında gol sesi çıkmadı. Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe, rakip kalede etkisiz kaldı. Takımlar sahadan 0-0 beraberlikle ayrılırken, Fenerbahçe puanını 11’e çıkarırken Galatasaray ise puanını 9’a çıkarttı.

DERBİYE ‘VAR’ DAMGASI

Derbinin en çok konuşulan pozisyonu 54. dakikada yaşandı. Bu dakikada Fenerbahçe ceza sahası içinde topla buluşan Lemina, topla buluştuğu an Gustavo’nın müdalede bulunduğu pozisyonda yerde kaldı.

Galatasaraylı oyuncular yoğun penaltı itirazında bulundu ve maç 4 dakika durdu. Video Yardımcı Hakem’e (VAR) başvuran maçın hakemi Cüneyt Çakır, itiraza neden olan pozisyonu kenardan izledi. Hakem Cüneyt Çakır, Galatasaraylı oyuncuların penaltı beklediği pozisyonda, pozisyonun gelişiminden önce Ryan Babel’in topa elle müdahalesi olduğunu tespit etti. Galatasaray’ın penaltı pozisyon, Fenerbahçe’nin serbest vuruş kazanmasıyla devam etti.

1 PUANA RAZI OLDULAR

Her iki takım da rakip kalede pek etkili olamadı. Ani ataklar ile gol bulmak isteyen Galatasaray ve Fenerbahçe sahadan 1 puan almakla yetindi. Bu sonuçla beraber Fenerbahçe maç fazlasıyla 11 puanla 2. sırada yer alırken, Galatasaray’da maç fazlasıyla 9 puanla 5 sırada yer aldı.