Garry Rodrigues için “ayrılık” şartı

Fenerbahçe’de takımdan ayrılması gündemde olan Garry Rodrigues için sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Fenerbahçe’de geleceği belirsizliğini koruyan Garry Rodrigues ile ilgili son gelişmeleri Arap gazeteci Muhammed Al-Bakiri aktardı.

Al-Bakiri, Al Ittihad’ın yıldız oyuncuyu geri istediğini ancak Fenerbahçe’nin “kiralık anlaşmasını feshetmesini” beklediğini kaydetti.

Al-Bakiri açıklamasında, “Rodrigues, Ittihad ile 4,5 yıllık sözleşme imzaladı ve yarım sezon oynadıktan sonra 2 yıllığına kiralandı. 1 yıllık daha kiralık anlaşması var. Kulüp, Türklerin sözleşmeyi feshetmesini ve haklarından vazgeçmesini bekliyor. Sonrasında geri dönüş gerçekleşecek” dedi.

“KALIRSA, DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, geçtiğimiz günlerde Garry Rodrigues ile ilgili konuşmıştı.

Rodrigues’in durumunun henüz netleşmediğini ve takımda kalırsa oyuncuyu değerlendireceklerini kaydeden Bulut, “Rodrigues, Fenerbahçe’nin futbolcusu, 1 yıl daha sözleşmesi var. Son haftalarda ufak tefek sakatlıklar yaşadı, değerlendiremedik. Önümüzdeki süreçte o da takıma en iyi şekilde uyum sağlayacak ve ilerleyen süreçte değerlendirme düşüncemiz var.

Transferi de söz konusu, 1-2 teklif var gelen. O da kendince değerlendirecek. Burada önemli olan Fenerbahçe, kulübün menfaatleri doğrultusunda her şey gerçekleşebilir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sporx