Mehmet Demirkol: “Umarım Fenerbahçe için hayırlı olur”

Mehmer Demirkol, beIN Manşet programında gündemi değerlendirdi

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Sports Haber’de yayınlanan beIN Manşet programında gündemi değerlendirdi. İşte Mehmet Demirkol’un gündeme dair değerlendirmeleri.

“BİZİM LİGİMİZ DE ASKIYA ALINACAKTIR”

”Bu bir kriz, travma dönemi. Bizim ligimiz de askıya alınacaktır. Şu ana kadar beklenmesi bile doğru değildi; ama zannediyorum bugün veya yarın akşam açıklanacak. Dünyanın kurallarına uygun davranmak gerekir, dünya da buna ‘Dur!’ diyor.

Ben de onu anlamadım. Biz de, ‘Erteleyelim’ dedik; ama kendi maçımızı mı ertelemiyoruz? Ben kararın değişebileceğini düşünüyorum, umuyorum değişir.

Seyircisiz oynamaya devam edecek demesi başkanın bir şey ifade etmiyor. Perşembe günü de derbi seyircili oynanacak dedi. Bu akşam ya da yarın, bir karar değişikliği de açıklanabilir.” 

“FUTBOLUN ASLİ UNSURLARINI DİKKATE ALMAMAK ÇOK İLGİNÇ”

70 yaşında teknik direktörsün, şekerin var, risk grubundasın. Çık, otobüse bin, uçağa bin. Sağlık Bakanı, ‘risk grubundaysan çıkma’ diyor; ama sen git kulübeye otur diyorsun. Böyle bir şey olabilir mi? Fatih Terim’in, Tamer Tuna’nın, Muslera’nın, Obi Mikel’in, Falcao’nun, birçok oyuncunun bu konudaki açıklamaları sonrası, hala ciddiye almamak, yani sektörün asıl unsurların fikirlerini ciddiye almamak da ilginç yani. Spor salonuna gidip spor yapmak istesen yasak; ama Muslera’ya, Burak Yılmaz’ın futbol oynaması mecbur. Futbolun asli unsurlarını dikkate almamak çok ilginç. 

“GUSTAVO’YA NASIL ANLATACAKSIN?”

Ciddi vebal bu, yapmayın. Benim işime geldiğinden değil, benim işime gelmiyor. Maç oynanmazsa, ben para kazanamam. Şunun mantığını biri bana anlatsın, senin çıkıp spor salonunda spor yapman yasak, Muslera’ya serbest. Açıklamalar çelişkili.

Bana spor yasak, Muslera mecbur. Sana spor yasak, Luiz Gustavo mecbur. Sen bunu Luiz Gustavo’ya nasıl anlatacaksın? Donk’a nasıl anlatacaksın? Geçen hafta Nihat Bey, ‘Derbi seyircili oynanacak’ dedikten 6 saat sonra seyircisiz oynanacağı ortaya çıktı. 

“UMARIM FENERBAHÇE İÇİN HAYIRLI OLUR”

Demek ki Fenerbahçe’nin, Fenerbahçe’nin kadrosuyla birlikte büyüyecek bir teknik direktör arayışı var. Zaten açıklamada da o anlaşılıyor. Bu, bir teknik direktör seçimi işi değil. Bu, ertelenmiş bir sistem oturtma işi. 

Geçen sezonun başında yapılması gereken şey, o dönemin kendi şartları içerisinde çok uygulanamadı. Günün heyecanı, camianın heyecanı biraz onu yonttu. Yolunu değiştirdi diyelim. Şimdi oraya giriliyor nihayet.İçinde bulunduğumuz durum ne olacak? Seneye nasıl girilecek? Bunun, finansal fair-play’e etkileri nasıl olacak? Bütün onları da görmek lazım. Umuyorum hayırlı olur.

Kaynak: Skorer