Mevlüt Erdinç: Galatasaray, Fenerbahçe kadar büyük değil!

2009-2012 yıllarında formasını giydiği PSG’nin internet sitesine özel açıklamlarda bulunan Mevlüt Erdinç, Galatasaray için Fenerbahçe’den büyük değil dedi.

HAYALİM PSG FORMASI GİYMEKTİ

PSG takımının çocukken tuttuğu takım olduğunu belirten Mevlüt, “Bu kulübü çok seviyorum. İstanbul’da sizleri ziyaret ederek büyük bir mutluluk içindeyim. Küçükken PSG’nin formasını giymeyi hayal ediyordum ve bu şansı da yakaladım.” sözlerini kullandı.

PARİS BÜYÜLECİ YAZILI BRİ TİŞORT GİYMİŞTİM

“Parc des Princes’taki Marsilya maçlarıyla ilgili güzel ve iyi anılarım var. Mutlaka galibiyet almamız gereken maçlar oluyordu. Taraftarların baskısını hissediyorduk. 2-1 kazandığım maçta attığım golü hatırlıyorum. O gün gol hissediyordum. Formamın altına “Paris büyüleyici” yazılı bir tişört giymiştim.” diye sözlerine ekledi.

FENERBAHÇE DAHA BÜYÜK

Galatasaray-PSG maçı hakkında da düşüncelerini söyleyen Mevlüt Erdinç “Galatasaray, Türkiye’nin büyük kulüplerinden ama Fenerbahçe kadar büyük değil. Türk futbolu şu an çok gelişti. İyi oyunculara sahipler ama PSG’nin kazanma şansı daha yüksek. Galatasaray, iç saha maçlarında iyi atmosferde oynuyor. PSG bunun da üstesinden geleceğine eminim. Hem ilk 11’de hem de yedeklerde yetenekli ve çok iyi oyuncuları var. Galatasaray’ın iç saha atmosferinden etkilenmezler.” dedi.