Mevlüt Erdinç hayal kırıklığı yaşattı

Fenerbahçe’nin yedek kulübesi, teknik direktör Ersun Yanal’ın beklentilerine ilaç olmadı… 

Süper Lig’de geride kalan 11 haftalık periyotta Yanal, 12 futbolcusunu sonradan oyuna soktu. 11 isim ne gol ne asist olarak skora katkı veremedi. Sadece Ferdi Kadıoğlu, Gaziantep’e gol attı, Başakşehir maçında da takıma asistle katkı verdi. Bu durum kulübeden gelen oyuncuların oyuna olan katkısını tartışılır hale getirdi.

ARTIK KADROYA BİLE GİREMİYOR 

Ferdi Kadıoğlu takımdaki sakat ve cezaların tamamlanmasının ardından kadroya alınmamaya başladı. Son olarak U19 maçında kırmızı kart gören genç oyuncu, cezalı olduğu için son 2 maçta kadroya giremedi. Ferdi’nin devre arasında kiralanacağı gelen bilgiler arasında. 

Bu durum kulübeden gelen oyuncuların oyuna olan katkısını tartışılır hale getirdi. G.Saray’la yapılan transfer yarışından galip çıkılan ve son günde kadroya dahil edilen Mevlüt’ün de fazla süre alamaması ve golle buluşamaması da dikkat çeken detaylardan… 

VEDAT MURIQI, GARRY GİBİ OLMASIN! 

Kasımpaşa maçında ayak beliğinde burkulma olan ve bu nedenle Kosova Milli Takım kadrosundan da çıkarılan Vedat Muriqi’in tedavisine başlandı. 25 yaşındaki oyuncunun sahalara ne zaman döneceği konusunda net bir açıklama yapılmadı. Vedat, takım arkadaşı Garry Rodrigues’le birebir aynı sakatlığı yaşarken, Yeşil Burun Adalı futbolcunun takıma dönmesi 1 ayı bulmuştu. Vedat Muriqi’in dönüş süresinin daha da kısa olması için sağlık heyet yoğun mesai yapıyor. . 

Kaynak: Sabah